populer-metaverse-coin’lere-guncel-bakis:-decentraland-(mana)-ve-the-sandbox-(sand)-son-durum!

Popüler Metaverse Coin’lere Güncel Bakış: Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) Son Durum!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in son 24 saatlik zaman diliminde aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye devam ederek 42.500 dolar fiyat seviyelerine gerilemesi, kripto para piyasasına yeniden bir düşüş ivmesi kazandırdı. Ethereum (ETH) kaydettiği son değer kayıplarının ardından 3.200 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başlarken, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap verilerine göre 1,97 trilyon dolara geriledi. Piyasadaki birçok altcoin, kritik destek seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı.

Decentraland (MANA)

Ethereum tabanlı sanal gerçeklik platformu Decentraland‘ın yerel kripto para birimi MANA, son 1 aylık zaman diliminde güçlü bir yükseliş ivmesi yakalamasına karşın Mart ayının son günlerinde birden fazla kez 2,80 dolar direncinden reddedilmesi ve Bitcoin’in hafta içerisinde düşüşe geçmesi ile birlikte yönünü yeniden aşağı çevirdi. MANA, son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği değer kayıplarının ardından 2,32 dolar fiyat seviyelerine geriledi ve 2,25-2,30 dolar destek bandına önemli ölçüde yaklaştı.

The Sandbox (SAND)

Ethereum tabanlı sanal gerçeklik platformu The Sandbox‘ın yerel kripto para birimi SAND da piyasanın yeniden düşüş yönlü bir ivme yakalaması ile birlikte güçlü bir geri çekilme kaydetti. SAND, son dönemlerde oldukça yüksek bir fiyat performansı sergilese de lider kripto para biriminin yönünü yeniden aşağı çevirmesi, altcoin’lerde yüksek oranlı değer kayıplarının yaşanmasına neden oldu. Bu bağlamda SAND da hafta içerisinde kaydettiği düşüş hareketlerinin ardından yazının yazıldığı an itibarıyla 2,96 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı ve 3 dolar destek seviyesini kaybetti.