polkadot-fiyat-analizi:-dot-rekor-tazeledi

Polkadot Fiyat Analizi: DOT Rekor Tazeledi

Ethereum‘un dün itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesi altcoin piyasasını harekete geçirdi. Altcoin piyasasında satın alma sinyali parladı. Polkadot teknik formasyonları DOT’un yükselişini doğruladı. DOT fiyatı, 10 gün önce gördüğü fiyat düzeltmesinin ardından önemli bir performansla geri döndü. DOT’un 35 dolar seviyesinden 27.45 dolara düşen fiyatı toparlanmanın ardından rekor seviyelere geldi. Önemli bir fiyat sıçramasıyla 40 dolar barajını aşan DOT, haberimizin hazırlandığı sırada 45 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Polkadot (DOT) Kritik Direnç Noktalarını Aştı

Grafiklerde DOT’un güçlü boğa sinyalleri verdiği görüldü. P Fibonacci seviyesindeki 33.1 dolar engelini aşan DOT rekora koştu. 33.8 dolar seviyesine güçlü bir destek hattı kuran DOT, 38 dolarlık hedefi kısa sürede geçti. DOT boğaları 43.84 dolarlık uzatma seviyesine ulaştı. Teknik göstergeler, hem saatlik hem de uzun vadeli zaman diliminde DOT’un güçlü yükseliş ivmesi gösterdiğini vurguladı. DOT, momentumu koruyabilirse 50 doları görebilir.

30 dakikalık grafik verilerine göre, DOT’un bir sonraki yükseliş hareketinden önce 46.67 dolar seviyesinden 43.92 seviyesine gerilediği görülüyor. Saatlik grafik verileri ise DOT’un uzun vadede güçlü bir yükseliş ivmesine sahip olduğunu belirtiyor.

Teknik Göstergeler

OBV indikatörü, boğaların piyasaya hakimiyet kurması ile birlikte DOT’un yükseliş trendine başladığını gösteriyor. RSI aşırı alım bölgesine yakın seyrederken Müthiş Osilatör yükseliş kanalına girdi. Polkadot (DOT) son 24 saat içerisinde  artış kaydetti. Polkadot 7 ay önceki 2.69 fiyatından bu yana 00 oranında artarak 45 dolar seviyelerine geldi. Polkadot, haberimizin hazırlandığı sırada 41 milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto para piyasasının en büyük beşinci kripto para birimi konumunda yer alıyor.  Bazı uzmanlar, DOT’un yükselişinin ardından 40 dolar seviyesinde bir düzeltme yapmasını bekliyor. Güncel teknik göstergeler bunu doğrulamasa da önümüzdeki haftalarda bu hareketin görülmesi muhtemeldir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.