polkadot-(dot)-fiyatindaki-rekora-bu-gelisme-mi-sebep-oldu?-–-mahsup.net

Polkadot (DOT) Fiyatındaki Rekora Bu Gelişme mi Sebep Oldu? – Mahsup.net

2 Nisan Cuma günü Polkadot (DOT) ekibi, Chainlink’in fiyat beslemelerini Substrate oracle paleti kullanarak kullanıma sunduğunu duyurdu. Polkadot’un DOT token’ı ise 24 saatten daha kısa bir süre içerisinde 46 dolar seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Polkadot’un 2 Nisan’da yayınlanan blog gönderisine göre şimdiye kadar “herhangi bir parachain üzerinden güvenli fiyat referans verilerine erişmek için güvenilir ve esnek bir oracle çözümü” yoktu.

“Önemli geliştirme çalışmalarının” ardından Chainlink’in “Polkadot ekosistemindeki akıllı sözleşme uygulamalarının doğru erişim sağlamasına olanak tanıyan bir oracle paleti olarak geniş zincir üstü Fiyat Beslemeleri (Price Feeds) koleksiyonunu” sunduğunu söyledi. Ayrıca, Chainlink’in fiyat verilerine “belirli bir parachain ile entegre edilmiş diğer paletlerden de erişilebilir ve bu da parachain ekipleri için güçlü yeni işlevler sunar.”

Chainlink’in bir Substrate oracle paleti olarak entegrasyonu, “Polkadot ekosistemindeki ekipler – özellikle de Substrate çerçevesine dayalı parachain oluşturan ekipler” ve “yüksek kaliteli dış piyasa verilerine erişmek için” basit bir yaklaşım sağlar. Bu entegrasyon, “Polkadot ekosistemindeki Chainlink fiyat verilerine erişim isteyen birçok akıllı sözleşme uygulamasını ve parachain paletini destekliyor.”

Polkadot (DOT) ATH yaptı

Verilere göre bu haber açıklandıktan kısa bir süre sonra DOT fiyatı 38.83 dolardan yükselmeye başladı ve bugün sabah saatlerinde 46.70 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı.

Yazım sırasında 45.06 dolardan işlem görüyor.

Acala Network’ün Geliştirme Başkan Yardımcısı Dan Reecer, Chainlink’in fiyat beslemelerini Substrate paleti olarak kullanıma sunmasının ne anlama geldiğini şu şekilde açıkladı:

“Bu, Polkadot veya Kusama için inşa edilen herhangi bir parachain’in bu paleti kendi özel zincirlerinin yapı taşlarından biri olarak seçebileceği anlamına gelir. ‘Sürükle ve bırak’ şeklinde bir blockchain oluşturmak gibidir.”

Bu durum Chainlink fiyatına da ivme kazandırmış olabilir. LINK, yazım sırasında %4.9’luk bir artış ile 32.07 dolardan işlem görüyor.

Polkadot (DOT) Fiyatındaki Rekora Bu Gelişme mi Sebep Oldu? – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.