planb-ve-anthony-pompliano,-2022-bitcoin-(btc)-tahminlerini-acikladi!

PlanB ve Anthony Pompliano, 2022 Bitcoin (BTC) Tahminlerini Açıkladı!

Bitcoin, 2021’de hem baş döndürücü fiyat hareketleri yaptı. Aynı zamanda temelde haber akışı da oldukça yoğundu. Elon Musk, Çin, SEC ve daha fazlası sürekli olarak gündemimizi meşgul etti. Her ay piyasaya korku yayacak en az birkaç olay mutlaka yaşanıyordu. Peki 2022 nasıl olacak? Popüler analist Anthony Pompliano gelecek öngörülerini takipçileriyle paylaştı.

2022 Bitcoin (BTC) Tahminleri

Pompliano, çevrimiçi bireylerle başlayıp daha sonra finansal kuruluşlar ve geleneksel şirketler aracılığıyla bir ulus devlet olan El Salvador’a yayılarak Bitcoin‘in benimsenmesinin nasıl ters “kohortlarda” gerçekleştiğine dikkat çekti. Yatırım analisti, Wall Street devlerinin, trendde yer almak istemeseler bile Bitcoin stratejilerini düşünmeye zorlandıklarını da kaydetti.

Ancak, Bitcoin’in fiyatı tamamen farklı bir dünya, Pompliano şunları söyledi:

“Yine de izlediğim şeylerden biri, her ayın zaman çerçevesinin kapalı olabileceği. Aslında, daha önce gördüğümüz 18 aylık boğa piyasalarından ziyade, şimdi daha uzun boğa piyasaları görüyor olabiliriz”.

Geçmişte, Pompliano, Plan B ve bir dizi başka analist, Bitcoin’in 100.000 dolarlık taban fiyattan 2021 yılına veda edeceğini söylemişti. 2022 yılına girdik ve maalesef böyle bir şey olmadı. Pompliano ısrarla 100.000 doları aşacak bir fiyatın görüleceğini savunuyor. Ayrıca genel görüşten ayrılarak FED’in ve diğer merkez bankalarının faiz artışlarının Bitcoin fiyatını orta vadede yukarı çekebileceğini düşünüyor. Yıl bitene kadar FED birkaç faiz artırımı yapmayı bekliyor.

PlanB Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefi

Yılın son gününde PlanB, Bitcoin’in başarısını kutluyordu. Son açıklamalarında ise S2F modellemesinin Bitcoin üzerinde çalışmaya devam ettiğini savundu. Yaklaşık 10 yılı kapsayan bir grafik paylaştı ve takipçilerine şöyle seslendi.

“Duygulardan kendimi korumak için modeller kullanırım. Şu anda ben dahil çoğu insan BTC fiyatının daha da düşmesinden korkuyor ve satmak istiyor. Ancak S2F modeli, BTC’nin bir satın alma sinyali olan 50.000-200.000 bandının tabanında olduğunu gösteriyor. Fiyat 200.000 dolar olduğunda kar satışı yapabilirsiniz”.

Bu yıl PlanB 100.000 dolar hedefini görebilecek mi? Bunu zaman gösterecek ancak S2F bu yıl pek bir yanılma lüksüne sahip değil. Oluşan 50.000 dolar kanalının içine fiyatın birkaç haftada girip orada kalması gerekiyor.