piyasayi-dump’layabilen-bitcoin-madencileri,-bakin-artik-ne-yapiyor…-–-mahsup.net

Piyasayı Dump’layabilen Bitcoin Madencileri, Bakın Artık Ne Yapıyor… – Mahsup.net

Popüler kripto para şirketi Glassnode’un son verileri, Bitcoin madencilerinin neler yaptıklarını ortaya koyuyor. Veriler, madencilerin BTC biriktirmeye devam ettiğini ve zulalarına 8.874 BTC daha eklediklerini gösteriyor.

Aralık ayından beri madenciler, ilk kez BTC’yi boşaltmak yerine biriktirmeye başladı

Madenciler, yeni çıkardıkları Bitcoin‘i satmak yerine saklamaya ve  BTC pozisyonlarını yükseltmeye devam ediyor. Bu, Glassnode’un CIO’su Lex Moskovski tarafından paylaşılan en son Glassnode verileriyle de doğrulandı. Moskovski Capital’in CIO’su, “Bitcoin Madenci Pozisyonu” göstergesinin olumluya döndüğünü gösteren iki Galssnode grafiğini paylaştı.

Bu grafiklere göre, kripto madencileri Bitcoin’i satmak yerine biriktirmeye devam ediyor. Cuma ve Cumartesi günleri madenciler, uzun vadeli depolama alanlarına 523.647.640 dolar değerinde Bitcoin eklediler. Bu, 8.874 BTC’ye tekabül ediyor. Kriptokoin.com tarafından daha önce bildirdiği gibi, madenciler 27 Şubat’ta Aralık ayının sonundan bu yana ilk kez BTC’yi boşaltmak yerine biriktirmeye başladı.

Bitcoin, bir geri çekilme yaşamadan önce tekrar 60.000 doları kırdı

2 Nisan’da lider kripto para birimi Bitcoin, 60.152 dolarlık fiyat işaretine ulaşmayı başardı. Ancak BTC orada düzeltilemedi ve hafif bir geri çekilme gerçekleşti. Bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.876 dolara 13 Mart’ta ulaşıldı. O zamandan beri, BTC 50.000 dolar seviyesine kadar sarktı.

Yazım sırasında ise Bitcoin, 58.200 dolardan el değiştiriyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. BTC yazım sırasında piyasa değeriyle 60 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Piyasayı Dump’layabilen Bitcoin Madencileri, Bakın Artık Ne Yapıyor… – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.