piyasadaki-dusus-ivmesi-devam-ediyor:-bitcoin-(btc),-kritik-fiyat-seviyelerine-geriledi!

Piyasadaki Düşüş İvmesi Devam Ediyor: Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerine Geriledi!

Kripto Para Piyasasında Düşüş Sürüyor! Bitcoin ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?

Okuma Süresi: 2 Dakika

Son dönemlerde güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde de ortalama %2,5’lik değer kaybı kaydetti ve 29.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’in 29.000 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son düşüş hareketlerinin ardından 1.945 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,3 trilyon dolara geriledi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatte 265 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin’deki (BTC) Düşüş İvmesi Devam Ediyor

TerraUSD (UST) krizinin etkisiyle 24.500 dolar fiyat seviyelerine kadar gerilemesinin ardından 31.500 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, yeni haftaya düşüş yönlü fiyat hareketleri ile başladı ve yeniden kritik fiyat seviyelerine geriledi. Bitcoin (BTC), günün erken saatlerde 28.700 dolar fiyat seviyelerine iğne attı ve kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 29.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ethereum (ETH) ise son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği %4,2’lik değer kaybının ardından 2.000 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte BNB 295 dolar, XRP 0,40 dolar, ADA 0,51 dolar, SOL 50 dolar, DOT 9,6 dolar ve AVAX ise 29,6 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,3 trilyon dolara geriledi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatte 265 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Öte yandan CoinMarketCap verilerine göre Chiliz (CHZ), Huobi Token (HT) ve Axie Infinity (AXS), piyasadaki düşüş eğilimine karşın düşük oranlı yükseliş hareketleri kaydetti ve piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında son 24 saatte en çok yükselen kripto varlıklar arasına girdi.