piyasada-dususler-yasaniyor!-bitcoin-(btc)-ve-altcoin’lerde-son-durum-ne?

Piyasada Düşüşler Yaşanıyor! Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Piyasada Düşüşler Yaşanıyor! Bitcoin (BTC) ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz Çarşamba önemli bir seviyeyi daha geride bıraktı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini güncelledi. Ancak dün itibarıyla piyasada düzeltmeler yaşanmaya başlandı ve fiyatlar bir miktar geri çekildi. İşte Bitcoin ve altcoin‘lerde son durum;

Bitcoin (BTC)

Piyasa değeri bakımından liderlik koltuğunda oturan Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde hızlı bir artış başlattı ve 64.854 dolar seviyesini geride bıraktı. Öyle ki Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini 67.000 dolar olarak güncelledi.

BTC fiyatı şimdi kazançları konsolide ediyor ve 62.000 dolara kadar bir geri çekilme yaşadı. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin, şu anda yıl sonu hedefine emin adımlarla gidiyor gibi gözüküyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte % 3’lük bir düşüş kaydetti. Amiral gemisi kripto para birimi şu anda 63.136 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde de Düşüş Hakim

En büyük kripto para birimindeki fiyat gerilemesi altcoin‘leri de vurdu. Bitcoin’deki düşüşle birlikte pek çok altcoin’de yönünü aşağıya çevirdi ve düşüş başlattı.

Ethereum yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledikten sonra bir miktar geri çekilme yaşadı ve  son 24 saatte %1.5’lik bir düşüşe imza attı. Şu anda ise 4.127 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Düşüş yaşayan diğer altcoinler ise şöyle;

Binance Coin (BNB) 477 Dolar -%3.68, Cardano (ADA) 2.18 Dolar -%2.53, Ripple (XRP) 1.10 Dolar -%3.35, Dogecoin (DOGE) 0.2452 Dolar -%2.98, Terra (LUNA) 41 Dolar -%1.45

Piyasadaki bu düşüşe ek olarak bazı altcoin’ler yükselişini sürdürmeye devam etti ve önemli artışlar yaşandı. Öyle ki Solana tüm zamanların en yüksek seviyesine oldukça fazla yaklaştı.

Popüler kripto para birimi Solana (SOL), önümüzdeki günlerde yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyebilir.

Piyasada düşüş yaşanırken yükselen altcoin’ler ise şu şekilde;

Solana (SOL) 207 Dolar , Polkadot (DOT) 45 Dolar %2.40, Avalanche (AVAX) 63.89 Dolar %4.21, Chainlink (LINK) 28.94 Dolar %5.12