piyasa-analistine-gore-bitcoin,-shiba-inu-ve-dogecoin’in-2022-beklentileri!-moraller-bozulacak!

Piyasa Analistine Göre Bitcoin, Shiba Inu ve Dogecoin’in 2022 Beklentileri! Moraller Bozulacak!

DailyFX’te kıdemli para stratejisti Christopher Vecchio, 2022 yılına dair önemli bir değerlendirme yayınladı. Vecchio tarafından yapılan değerlendirmeye göre 2022’nin meme tokeler, için iyi bir yıl olma ihtimali çok düşük görülüyor. Peki neden böyle bir değerlendirme yaptı? 2022 yılında Shiba Inu ve Dogecoin nasıl bir performans gösterebilir?

Shiba Inu ve Dogecoin’in 2022 Performans Beklentisi

IG Group’un yan kuruluşu DailyFX’in kıdemli döviz stratejisti Christopher Vecchio, kısa süre önce Yahoo Finance’e Shiba Inu ve Dogecoin‘in iyi bir 2022 geçirmesi durumunda çok şaşıracağını söyledi. Sadece Elon Musk‘ın bu kriptoları Twitter’da “pompalayarak” kurtarabileceğine inanıyor.

Analist şunları söyledi:

“Elon Musk gibi biri onları Twitter’da pompalamadan Dogecoin ve Shiba Inu iyi bir yıl geçirirse çok şaşırırım”.

Vecchio, Bitcoin konusunda daha iyimser ve onun en az zarar görecek kripto varlık olduğunu düşünüyor. ncak analist, altcoinler ve meme coin’lerin “daha derin” kayıplar yaşayabileceğini savunuyor. Vecchio, amiral gemisi kripto para biriminin çok heyecanlı stok akış modeli, Fundstrat’ın analisti Tom Lee ve 100.000 dolarlık hedefe ulaşamamasının ardından Bitcoin’in daha geniş kripto piyasasıyla birlikte bir “inanç krizinden” geçtiğini ekliyor.

Bitcoin 2022 Beklentisi

Analist önümüzdeki dönem için pek de iyimser konuşmuyor. Ayrıca, aktif cüzdan sayısı ile birlikte zincir içi işlemlerin düştüğüne de işaret ediyor. Bitcoin, Bitstamp borsasında 2021’i 46.439 dolardan kapatarak, şimdiye kadarki en yüksek yıllık kapanışını gerçekleştirdi. Bununla birlikte, önde gelen kripto para birimi de mevcut rekor seviyesinden 1,74 düştü.

Bu yıl altı haneli fiyatlar bekleyen birçok piyasa katılımcısı, maalesef beklentilerine ulaşamadı. Vecchio bu durumun düşüşü daha fazla tetikleyebileceğini savunuyor. Vecchio, 2021’in teşvik için “başarılı bir yıl” olduğunu iddia ediyor, ancak bu yıl her şeyin önemli ölçüde farklı olmasını bekliyor.

ABD Federal Rezervi de faiz oranlarını yükseltmenin eşiğinde. Ayrıca, Demokratların meclisin ve Senato’nun kontrolünü elinde tutması pek olası değildir, bu da büyük olasılıkla bütçe açığının kesilmesine yol açacak.

Sonuç olarak 2022 yılı risk piyasaları ve kripto endüstrisi için zor bir yıl olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.