peter-brandt’ten-bitcoin-yorumu:-yeni-‘roket-kalkisi’-ne-zaman?

Peter Brandt’ten Bitcoin yorumu: Yeni ‘roket kalkışı’ ne zaman?

Tecrübeli analist Peter Brandt’ten yeni bir Bitcoin analizi geldi. Geçtiğimiz aylarda yaptığı bir yorumda herkesin düşüş ya da yükseliş beklediği dönemlerde ters hareket yapmanın daha mantıklı olduğunu belirten Brandt, bu kez de tarihi gidişatla ilgili bir kıyaslama yaptı.

“Geçmişteki gibi olacağını düşünmüyorum”

Bitcoin’in 10 kat ve yukarı gittiği son iki dönemde bu hareketin gerçekleşmesi için 33 aylık bir süre gerektiğini belirten Brandt şunları söyledi:

“Bitcoin’in 10 kat ve yukarı gittiği son 2 yükseliş hareketi için ortalama 33 aylık bir süre geçmesi gerekmişti. Eğer tarih tekerrür edecekse, ki ben böyle olacağını düşünmüyorum, bir sonraki roket kalkışı Mayıs 2024’te olacaktır”

Kaynak: Twitter/PeterLBrandt

Brandt, daha önce yaptığı bir yorumda, geçen sene Mart ve Nisan aylarında Bitcoin’de herkesin daha da fazla yükseliş beklediğini ancak bunun tam tersi olduğunu söylemiş, aynı durumun da şu anda düşüş yönünde yaşandığını ve yine herkesin 20 bin dolar yorumları yaptığını belirterek bunun da bir ters indikatör olduğunu belirtmişti.

Brandt daha önce birkaç kez Twitter’dan düşüş imâ eden yorumlar yapmış ve 600 bin takipçili hesabında ciddi tepkilerle karşılaşmıştı.

The post Peter Brandt’ten Bitcoin yorumu: Yeni ‘roket kalkışı’ ne zaman? appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.