paypal’in-kurucu-ortagindan-dikkat-ceken-iddia:-satoshi-nakamoto,-2000-yilindaki-o-toplantiya-katilmis-olabilir

PayPal’ın Kurucu Ortağından Dikkat Çeken İddia: Satoshi Nakamoto, 2000 Yılındaki O Toplantıya Katılmış Olabilir

Paypal ve Palantir’in kurucu ortağı Peter Thiel, raporlara göre Miami’de düzenlenen bir etkinlikte Bitcoin (BTC) hakkında konuştu.

Peter Thiel, Miami’de Bir Konferansta Konuştu

Bloomberg, Miami’deki bir konferansta konuşan milyarder risk sermayedarının, Bitcoin’in “zaten bilinen” bir sır olduğunu söylediğini ve BTC‘ye yapılan yatırımın yetersiz olduğu hissiyatını ifade ettiğini bildirdi. Ayrıca Bloomberg’e göre Thiel, 2000 yılında gerçekleştirilen ve çok sayıda kişinin katıldığı E-Gold’un tartışıldığı toplantıda, Satoshi Nakamoto’nun da o toplantıda olduğunu hatta o toplantıdan sonra yaşananlardan ders aldığını düşündüğünü ifade etti.

Bitcoin’in Mevcut Fiyat Seviyelerini “Son Derece Olumlu Bir İşaret” Olarak Yorumladı

Theil, Bitcoin‘in fiyat artışının, bugün mevcut ekonomik sistemdeki problemlerin açık bir göstergesi olduğunu söyledi:

“Bütün paranızı şu anda 60.000 dolar civarlarındaki bitcoin yatırıp yatırmamanız gerektiğini bilmiyorum. Bununla ilgili herhangi bir şey söyleyemem. Ama kesinlikle Bitcoin’in 60.000 dolar seviyelerinde olması, son derece umut verici bir işaret. Açıkçası, ülkede sahip olduğumuz en dürüst piyasa olduğunu düşünüyorum. Bence bu fiyat artışı, mevcut ekonomik sistemdeki problemlerin, tam olarak açık bir göstergesidir.”

2018’de kurumsal yatırımcıların ilerleyen dönemlerde Bitcoin yatırımına yöneleceğini söyleyen Peter Thiel, zaman içerisinde Bitcoin hayranlığını defalarca kez dile getirerek, katıldığı konferansta da lider kripto varlığa yeterince yatırım yapılmadığı hissiyatının altını çizdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.