paypal’in-kurucu-ortagi,-bitcoin-(btc)-pismanligini-dile-getirdi

PayPal’ın Kurucu Ortağı, Bitcoin (BTC) Pişmanlığını Dile Getirdi

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 66.960 dolar ile ATH kaydetmesinin akabinde PayPal kurucu ortağı ve milyarder girişimci Peter Thiel, BTC pişmanlığını dile getirdi. Thiel, daha fazla Bitcoin almamasından dolayı pişman olduğunu aktardı.

Milyarder Girişimci: Daha Fazla Bitcoin Almalıydım

Medyaya yansıyan bilgilere göre PayPal kurucu ortağı Peter Thiel, Miami’de düzenlenen bir röportajda kripto para birimleri, merkez bankaları ve yapay zekadan bahsetti. Thiel, geçmişte yaptığı hayatı şöyle anlattı:

Bitcoin satın almanız gerekiyor. Bitcoin’e yeterince yatırım yapmadığıma inanıyorum. Tek endişe kaynağım Bitcoin’in herkes tarafından bilinen bir sır olması. Bu konudaki soru işaretleri hala kafamda dolanıyor. Belki de bu şekliyle bile Bitcoin herkes için yeterlidir.

Thiel’e göre kaydedilen son Bitcoin rallisi kesinlikle merkez bankaları için büyük bir endişe oluşturdu. Başarılı girişimci kripto para birimlerinde görülen tarihi boğa koşusunun merkez bankalarının iflas durumunu ifade ettiğini belirtti. Peter Thiel, yapay zekayı kriptoların merkezsizlik gücüne karşı bir rakip olarak eleştirdi. Thiel, yapay zekanın dünyayı yok edecek bir teknoloji olduğunu aktardı.

Peter Thiel’in Bitcoin İlgisi

Milyarder isim, Bitcoin‘in 2014’te para birimi olarak başarılı olduğunu belirterek en sesli savunucularından biri oldu. Popüler isim, Bitcoin’i “tüm dünyanın dağılmasına karşı bir hareket” olarak adlandırması ile tanınıyor. Bununla birlikte Thiel’in 1998 yılında kurucu ortağı olduğu PayPal, kripto para birimi endüstrisine adım attı. Şirket, geçtiğimiz ekim ayında Bitcoin gibi kripto par abirimleri satın alma ve satma gibi hizmetlerin başladığını resmen duyurdu. PayPal, o zamandan bu yana ABD ve Birleşik Krallık gibi lokasyonlarda kripto hizmetlerine başladı.

Kripto para piyasası, 2.6 trilyon dolarlık değer ile büyük bir alanı kapsıyor. Artık hükümetler, uzmanlar ve analistler bu alanın artık göz ardı edilemeyecek konuma ulaştığına inanıyor.