oracle-tokenlarinin-donusu:-bu-3-altcoin-ralli-yapti-–-mahsup.net

Oracle Tokenlarının Dönüşü: Bu 3 Altcoin Ralli Yaptı – Mahsup.net

Oracle tokenleri, zincirler arası birlikte çalışabilirlik konusunda ilgi kazanıyor ve DeFi sektöründeki yeni gelişmeler yatırımcıları Bitcoin ve NFT’lerden uzaklaştırıyor.

Değiştirilemez token’lar (NFT’ler) son birkaç aydır kripto alanının önemli gündem maddesi haline geldi. Ancak küresel finans piyasaları için ikinci çeyreğin başlamasıyla, traderların kripto piyasasının diğer bölümlerinde fırsatlar aramaya başlaması olasıdır.

Oracle projeleri, bazı traderlar odaklarını NFT’lerden uzaklaştırdığı için son birkaç haftadır hareket eden bir alt sektör haline geldi.

Yukarıda gösterildiği gibi, Bant Protokolü (BAND), API3 ve DIA, geçen hafta keskin ralli yaşayan üç oracle projesidir.

BAND / USDT

Bant Protocol, Cosmos (ATOM) ağında çalışan bir çapraz zincir veri oracle platformudur. Protokol, gerçek dünya verilerini ve API’leri bir araya getirir ve zincir içi ve zincir dışı veri kaynakları arasında bilgi alışverişini kolaylaştırmak üzere verileri zincir üzerindeki uygulamalara ve akıllı sözleşmelere sağlar.

1 Ocak ve 13 Şubat arasında BAND fiyatı yaklaşık 00 arttı, ardından Mart ayında token 11 ila 15.30 $ arasında yatay bir aralıkta işlem gördü.

Ekibin VeChain’i (VET) Linear Finance’a (LINA) getirmede etkili olduğu ortaya çıktıktan sonra 26 Mart’ta protokol etkinliği yeniden toparlanmaya başladı. Geliştiriciler ayrıca, LINA ekosistemine yeni varlıklar getirmeye yardımcı olmaya devam edeceklerini açıkladılar.

BAND’ın Tayland’ın en büyük finans kuruluşlarından biri olan SCB 10X ile ortaklık kurduğunun açığa çıkması, tokene daha fazla ivme kazandırdı ve 1 Nisan’da 17,78 dolara yükseldi,.

API3 / USDT

API3, birinci taraf oracle’lardan verileri toplayan tamamen merkezi olmayan, blockchain yerel API’lerin (dAPI) oluşturulmasına odaklanan, DAO tarafından yönetilen bir oracle projesidir.

Token için fiyat hareketi 1 Mart’ta toparlanmaya başladı ve protokol Option Room, Royale Finance (ROYA), MobiFi ve Bridge Mutual (BMI) ile işbirlikleri de dahil olmak üzere çok sayıda yeni ortaklığı duyurduğu için ay boyunca inşa edilmeye devam etti.

28 Şubat’ta 3.28 $’a düştüğünden beri, API3’ün fiyatı “0 yükseldi ve 1 Nisan’da 10.50 $’lık yeni bir zirve yaptı.

DIA / USDT

DIA, DeFi ekosistemi için piyasa katılımcılarının güvenilir verileri tedarik etmesini ve paylaşmasını sağlayan açık kaynaklı bir veri ve oracle platformudur. Esasen protokol, çeşitli kaynaklardan gelen zincir dışı veriler ile çeşitli finansal DApp’ler oluşturmak için kullanılabilecek zincir üstü akıllı sözleşmeler arasında güvenilir ve doğrulanabilir bir köprü sağlar.

Platform, veri analistlerini, veri sağlayıcılarını ve veri kullanıcılarını bir araya getirerek finansal verilerin Wikipedia’sına benzer bir akıllı sözleşme ekosisteminde açık finansal bilgiler için bir alan yaratıyor.

28 Şubat’ta 1.87 $’a düştükten sonra DIA, Mart ayında Polkadot (DOT) parachain Moonbeam ile entegrasyon da dahil olmak üzere birden fazla ortaklık açıkladı. Bu, DIA fiyatının 1 Nisan’da 0 artışla 4.79 $’a yükselmesine neden oldu.

Mevcut ralli için bir başka potansiyel katalizör, 12 Mart’ta DIA Üniversite Öğrenci ağının başlatılmasından kısa bir süre sonra geldi.

DIA, Mart ayı boyunca toplamda sekiz farklı blockchain projesi ve şirketle ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu gelişmeler ekibin kripto para birimi ekosistemi için güvenilir veriler sağlayan ağlar arası bir oracle sistemi oluşturma hedefi konusunda ciddi olduğunu gösterdi.

Oracle’lar, blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri yatırımcılardan ve iş sektöründen ek ilgi gördükçe Ocak ayında başlayan yükseliş trendini sürdürmeye hazır görünüyor. NFT’lerin arkasındaki heyecan azalmaya başladığında, oracle tokenları yatırımcıları cezbedecek ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacak bir sonraki grup olabilir.

Oracle Tokenlarının Dönüşü: Bu 3 Altcoin Ralli Yaptı – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.