onemli-gelisme:-binance’den-108-milyon-dolarlik-avrupa-adimi!

Önemli Gelişme: Binance’den 108 Milyon Dolarlık Avrupa Adımı!

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası konumunda bulunan Binance, Fransa’da 100 milyon euro yani yaklaşık olarak 108 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamalara göre Binance, Paris merkezli start-up kuluçka merkezi olarak tanınan Station F ile de ortaklık kurduğunu duyurdu.

Binance’in Avrupa Adımları

Binance Avrupa’ya doğru büyüme adımları atarken CEO Changpeng Zhao, Çarşamba günü Paris Blockchain Zirvesi’nde yaptığı açıklamalarda, “Fransa, Avrupa’da bu endüstrinin lideri olmak için benzersiz bir konuma sahip” sözlerini kullandı. Ayrıca CZ, şirketin halihazırda ülkede yaklaşık 50 kişilik bir ekibe sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Buna ek olarak anlaşmanın bir parçası olarak start-up’lar, fikirlerini ve Binance ortaklarıyla potansiyel işbirliklerini geliştirmek için BNB Chain, NFT Labs ve Binance Labs ekiplerinden destek alacak.

Station F direktörü Roxanne Varza ise konuyla ilgili açıklamalarında, “Blockchain ve kriptoyu daha iyi anlamak isteyen tüm insanlar için bu anlaşmanın, web3 dünyasına girmelerine yardımcı olacağını umuyoruz” sözlerini kullandı.

Öte yandan Paris’teki Blockchain Zirvesi’nin açılışında konuşan Zhao, Binance’in Türkçe destekten başlayarak telefon ile müşteri desteğini pilot olarak kullandığını da dile getirdi. Şu anda sohbet tabanlı desteği kullanan şirket, eninde sonunda tüm alanlarda telefon tabanlı desteği sunmayı planlıyor.

Binance’in Düzenleyici Sorunları

Kripto para borsası Binance her ne kadar zaman zaman düzenleyicilerden tepki alsa ve çeşitli engellemeler maruz kalsa da ilerlemesini sürdürmeye devam ediyor. Gerek CEO’nun gerekse de şirket içinden önemli isimler ise sürekli yaptıkları açıklamalarda Binance’in düzenleyici engelleri bir bir aşacağını ve zaten halihazırda da tüm önemli adımları attıklarını ifade ediyor.

Tüm dünyada düzenleyiciler noktasında kripto para birimlerindeki belirsizlik devam etse de hem kripto paralar hem metaverse hem NFT’ler hem de bu yeni alanın diğer kollarının emin adımlarla ilerlediğini ifade edebiliriz.