on-chain-metrikleri-ve-guncel-piyasa-verileri:-cardano’da-(ada)-teknik-gorunum!

On-Chain Metrikleri ve Güncel Piyasa Verileri: Cardano’da (ADA) Teknik Görünüm!

Kripto para borsası Kraken, dijital varlıklara olan talebi ölçen iki zincir üstü ölçüme işaret ederek Cardano’daki (ADA) güncel teknik görünümü değerlendirdi. ADA adına yükselen işlem ücretlerine ve artan talebe dikkat çeken Kraken, pozitif göstergelerin yanı sıra ağ aktivitesinde de önemli bir düşüşün gerçekleştiğini belirtti.

Kraken, On-Chain Verilerine Dikkat Çekti

Kraken, Mart 2022’deki on-chain kripto özetinde,  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Tezos (XTZ) dahil olmak üzere diğer büyük kripto varlıklarının işlem ücretlerindeki genel düşüşe karşın ADA’nın işlem ücretlerinin yükselmeye devam ettiğini ifade etti. Yalnızca Mart ayında ADA‘nın işlem ücretlerinin @’a yakın bir artış kaydettiğini belirten Kraken, 2022 yılında Cardano ağı adına artan talebe işaret etti.

Ayrıca artan işlem hacimlerine de dikkat çeken Kraken, ADA’nın diğer ölçümlerde pozitif sinyaller vermediğini ve Cardano’nun ağ aktivitesinde ’lik bir düşüşün yaşandığını belirtti.

Cardano (ADA) Günel Teknik Görünüm

Cardano blokzincirinin kripto para birimi ADA, Bitcoin‘in son haftalarda kaydettiği değer artışları ile birlikte kripto para piyasasının yükseliş ivmesi yakalamasının ardından yönünü yeniden yukarı çevirdi. ADA, son 1 aylık zaman dilminde güçlü bir yükseliş ivmesi yakaladı ve 0,80 dolar fiyat seviyelerinden 1,24 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi. Ancak Bitcoin’in yeniden düşüşe geçmesiyle birlikte 1,20-1,25 dolar bandından reddedilen ADA, son 1 haftalık zaman diliminde kaydettiği fiyat hareketlerinin ardından 1,10 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.