on-chain-metrikleri,-bitcoin-ve-kripto-para-piyasasi-adina-hangi-yone-isaret-ediyor?

On-Chain Metrikleri, Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Adına Hangi Yöne İşaret Ediyor?

Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftaya yükseliş yönlü fiyat hareketleri ile başladı ve 30.000 dolar fiyat seviyelerini aştı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’in 30.000 dolar fiyat seviyelerini aşması ile birlikte değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği yükseliş hareketlerinin ardından 2.065 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise hafta başındaki bu yükseliş ile birlikte 1,36 trilyon dolara ulaştı.

Güncel Teknik Görünüm ve On-Chain Metrikleri

Kripto analisti Lark Davis, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) adına güncel teknik görünümü değerlendirdi. Analist, Bitcoin’in yakın vadede 22.000 dolar fiyat seviyelerine gerileyebileceği ve ardından 37.000 dolar fiyat seviyelerine varan bir yükseliş başlatabileceğine yönelik olası bir senaryoya değindi.

Kripto analisti Lark Davis, bir başka Twitter paylaşımında da güncel on-chain metriklerine de işaret etti. Analist, en az 1 BTC tutan Bitcoin adreslerinin 1 milyona yaklaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığına dikkat çekti. Ayrıca Glassnode verilerine göre de kripto para birimlerinin yüksek oranlı değer kayıpları kaydettiği bu son haftalarda, portföyünde 10.000’den fazla BTC tutan adreslerinin sayısı da yükselişe geçti.

Kripto Para Piyasası, Yeni Haftaya Yükseliş ile Başladı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftaya yükseliş yönlü fiyat hareketleri ile başladı ve 30.000 dolar fiyat seviyelerini aştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman diliminde değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH) son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği yükseliş hareketlerinin ardından 2.065 dolar fiyat seviyelerine yükselirken, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise hafta başlangıcındaki bu yükseliş ile 1,36 trilyon dolara ulaştı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.