nimbus,-avrupa-ve-pan-asya-bolgelerindeki-basarisindan-sonra-turkiye’ye-geliyor:-iste-bilinmesi-gerekenler

Nimbus, Avrupa ve Pan-Asya Bölgelerindeki Başarısından Sonra Türkiye’ye Geliyor: İşte Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan ekonomik olaylardan sonra hem Türkiye ekonomisinin önde gelen isimleri hem de ana akım kitleler direkt olarak blockchain teknolojisinin getirdiği finansal devrim olan DeFi’a geçiş yapmaya başladı. Buna rağmen DeFi alanındaki Türk kullanıcıların artışı aslında bir gecede yaşanmadı ve bunun yıllardan beri arttığı biliniyor. DeFi uygulamalarının son dönemdeki popülerliği kesinlikle birçok kripto para platformunun Türkiye pazarına giriş yapmasını sağladı ve bu girişler her geçen gün daha da artıyor.

Türkiye şu an ise dünyada en büyük kripto/DeFi topluluklarından birisine sahip ekonomilerden birisini oluşturuyor. Bu da ING Bank tarafından kısa süre önce yapılan ankette Türkiye’deki yetişkin nüfusun ’inden fazlasının kripto paraya sahip olduğu sonucunu elde etmesinin şaşırtıcı olmamasını sağlıyor. Ancak bunların yanı sıra Türkiye’deki kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran ve teknoloji odaklı gençlerin dikkatini çeken bir proje daha var ve bunun Nimbus olduğu söylenebilir. Nimbus, 15 farklı gelir akışı sağlayan ve harcanan süre odaklı finansal araçlara sahip olan bütünsel bir DeFi ekosistemidir.

Yeni Bir Trend ve Gelişme: Nimbus, Türkiye’ye Geliyor

8 Nisan 2021 tarihinde Antalya’daki Rixos Downtown’da gerçekleştirilen Blockchain Wave etkinliği de Nimbus’un Türkiye’deki blockchain piyasasına girişi öncesi bir hazırlık oldu. Nimbus CEO’su Jorge Sebastiao bu etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı ve DeFi sektörünün geleceğine ek olarak bunların kullanıcılara nasıl devasa kazançlar sağladığına da değindi.

Neden Şimdi ve Neden Türkiye?

Nimbus geçtiğimiz birkaç aylık sürede Xmaxpro – Kriptocu, Tahir Elkoca ve Kripto Sözlük gibi en popüler Türk influencerları yakından takip ediyordu ve söz konusu isimlerin devamlı olarak Nimbus hakkında bilgi aktardığını gördü. 50.000’den fazla kullanıcıya sahip olan ve oldukça hızlı büyüyen bu topluluk Türkiye’de de yeni üyelerin katılımına katkı sağlamış gibi gözüküyor. Bu sebeple Nimbus ekibi de talebi karşılamak için Nimbus’un internet sitesini Türkçe’ye tercüme ettirdi ve Türkiye’deki kullanıcılar için resmi bir Nimbus Telegram kanalı oluşturdu.

Nimbus temsilcileri tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye önümüzdeki tarihlerde Pan-Asya ve Rsuya sonrasında şirketin küresel genişleme girişiminin temel hedeflerinden birisi olacak.

Nimbus CEO’su Jorge Sebastiao konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Küresel bir topluluğa ulaşma konusunda her zaman oldukça proaktif kalmaya çalıştık ve Türkiye’de bu bağlamda kripto para sektörü ile olan ilişkisi kapsamında dikkatimizi çekti. Biz, bunun en önemli kripto/DeFi piyasalarından birisi olmasından dolayı Türkiye’nin devasa bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. Gerçekten büyük planlarımız var ve özellikle Türkiye’deki kripto para topluluğundan umutluyuz.”

Özellikle yakın zamanda gerçekleştirilen Blockchain Wave etkinliğinden sonra birçok Türk yatırımcı, ortak ve kullanıcı da Nimbus platformuna yönelik benzer ilgi dolu ifadeler kullandı. Etkinlikte Nimbus ile ilgili önemli sorular da soruldu.

Aslında bu soruların okuyucuların aklında da yer ettiği düşünülebilir. Nimbus da en çok sorulan soruları ve cevaplarını şu şekilde aktardı:

Nimbus nedir ve neden sıradaki büyük DeFi gelişmesi olma potansiyeline sahip?

Nimbus, 2019’dan beri blockchain sektöründe ve o tarihten bu yana 50.000’den fazla kullanıcıdan oluşan ve hala artmaya devam eden devasa bir topluluğu bir araya getirdi.Nimbus 2021’de kullanıcılara IPO katılımına ve diğer denenmiş ve onaylanmış finansal araçlara dayalı olarak tek bir noktada 15’ten fazla ödül getirisi sunan yeni bir platformu hayata geçirdi. Söz konusu platformun en çok dikkat çeken özelliği ise bunun DAO odaklı yönetime sahip olması.

Platformda kredi verme – kredi alma, kripto para arbitraj alım satımı, kripto paralarla klasik IPO’lara katılma gibi birçok farklı ürün ve hizmet bulunuyor. Kullanıcıların tek yapması gereken şey ise istedikleri dApp veya likidite havuzunu seçerek likidite sağlamaya başlamaları. Devamında da kullanıcılara havuzda belirtilen yıllık getiri kadar getiri sağlanacak.

Nimbus platformu uzun vadede küresel çaptaki bütün yatırımcılar için dijital varlıklardan yatırım ürünlerine kadar birçok alanı bir araya getiren tek bir köprü görevi görmeyi hedefliyor.

Nimbus’un Türkiye’deki ve dünyanın diğer kesimlerindeki yatırımcılar için sunduğu devasa potansiyeli fark etmek aslında oldukça kolay. Son olarak ise sunulan bütün bu gelişmelere ve oluşan heyecana rağmen yatırımcıların kesinlikle Nimbus’a da dikkatle ve kendi araştırmalarını yaparak yaklaşmaları gerekmekte.  

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.