nfl’de-ilk-kez-bir-takim-bitcoin-kabul-edecek

NFL’de ilk kez bir takım Bitcoin kabul edecek

Kripto para şirketlerinin spor organizasyonlarına sponsor olmaları birçok takımın da kripto parayla satış yapmalarının önünü açmaya devam ederken, bu uygulamaya geçen son kulüp ise Amerikan futbolu takımlarından Tennessee Titans oldu. Titans’ın yaptığı resmi açıklamaya göre; bir üçüncü taraf şirket yardımıyla Bitcoin ile yapılan büyük meblağdaki ödemeler kabul edilecek.

Bir sonraki aşama küçük miktardaki ödemeler

Taraftarlar Bitcoin ile loca, sezonluk kombine ve Nissan Stadyumu’ndaki organizasyonlar için ödemeler yapabilecekler. Kulüp, kısa vadede sadece büyük miktardaki ödemeler için böyle bir uygulamaya giderken, bir sonraki aşamanın ise stadyum içindeki yemek ve kulüp ürünleri alımlarıyla tekli bilet satışlarını da kapsamasının hedeflendiği belirtildi.

Titans’ın böyle bir uygulamaya gitmesinde kripto para evreninin yakından tanıdığı Bitcoin Magazine ile dijital fon şirketi UTXO Management’ın da danışmanlık yaptığı bilgisi verildi.

Bitcoin ödemesi uygulamasında Titans kulübüne destek verecek olan BTC Inc şirketi CEO’su David Bailey, anlaşmadan mutluluk duyduklarını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Profesyonel spor kulüpleriyle çalışmaya devam ediyoruz. 2022 yılı bu açıdan bizim için çok önemli olacak. Hem kripto para eğitimine hem de kitlelerin Bitcoin’i benimsemesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Amerikan Beyzbol Ligi takımlarından Oakland Athletics ve NBA takımlarından Dallas Mavericks de benzer şekilde Bitcoin ve bazı diğer kripto paraları ödeme olarak kabul ediyorlar. Titans da NFL’de bu uygulamayı gerçeğe dönüştüren ilk takım oldu.

The post NFL’de ilk kez bir takım Bitcoin kabul edecek appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.