nexo’ya-xrp-davasi:-milyon-dolarlik-zararin-tazmini-isteniyor

Nexo’ya XRP davası: Milyon dolarlık zararın tazmini isteniyor

Kripto para kredi ve mevduat hizmeti Nexo’ya karşı Aralık ayı sonunda XRP ödemelerini “yasa dışı” olarak askıya alması ve 5 milyon dolarlık bir zarara yol açması nedeniyle toplu dava açıldı.

Davacı Junhan Jeong, davayı bu ayın başlarında benzer şekilde zarar gören diğer kullanıcılar adına Kaliforniya Kuzey Bölge Mahkemesi’nde açtı.

Nexo, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’a dava açmasından sonra hızla XRP ile krediyi geri ödeme ve XRP’yi teminat olarak kullanma olanağını ortadan kaldırdı. Bunu yaparken de kullanıcılarına askıya alma bildiriminde bulunmadı. Etkilenen yüzlerce müşteri, token’larını satamadıklarından kredi-değer oranı korunamadı ve bu da bir dizi tasfiyeyi beraberinde getirdi.

Dava dosyasında, “Nexo, böylece müşterilerinin kredi-değer oranlarını (LTV) korumalarını fiilen yasakladı ve daha sonra ise LTV oranlarını korumadıkları için onları cezalandırdı.” denildi.

Davayı açan Jeong, teminat olarak yatırdığı 269 bin 300 dolar değerinde XRP’yi kaybettiğini iddia ediyor. Jeong, kendisine ve diğer etkilenen müşterilere duruşmada belirlenecek bir miktarda tazminat ödenmesini talep ediyor.

The post Nexo’ya XRP davası: Milyon dolarlık zararın tazmini isteniyor appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Leave a Comment

Your email address will not be published.