nba-ekibi-sacramento-kings,-bitcoin-ile-maas-secenegi-sunacak

NBA ekibi Sacramento Kings, Bitcoin ile maaş seçeneği sunacak

NBA takımlarından Sacramento Kings’in sahiplerinden Vivek Ranadivé oyunculara Bitcoin ile maaş seçeneği sunmayı planladıklarını açıkladı. Ranadivé, bu plânını pazartesi akşamı bir Clubhouse konuşması esasında duyurdu.

Sacramento Kings hayata geçirdiğinde tüm dünyada bu anlamda oyuncularına ve çalışanlarına Bitcoin seçeneği sunan ilk spor kulübü olacak. Ranadivé’nin katıldığı Clubhouse programının ev sahipliğini de Bitcoin ve kripto para yatırımlarıyla bilinen Tim Draper’ın yaptığı belirtilirken, Ranadivé’nin açıklamayı bu hafta yapmayı plânladığı aktarıldı.

Uzun zamandır başta Bitcoin ve kripto para projelerine sıcak baktığını uyguladığı politikalarla da gösteren Kings, 2014’ten bu yana Bitcoin ile hem bilet hem de salon içinde yiyecek-içecek satışı yapıyor. Kulüp, 2019 yılında da taraftarlara ödül dağıtmak için kendi fan token’ını çıkarmıştı. Kulübün, kripto para ödeme şirketi BitPay ile de 2014’ten bu yana iş birliği bulunuyor.

“Elimdeki Bitcoin’i tutmayı tercih ederim”

Amerikan medyasına konuşan bir başka NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban ise Kings’in bu projesinin gereksiz olduğunu savundu:

“Herhangi bir oyuncu aldığı maaşı zaten kolayca Bitcoin’e çevirebilir. BTC ile ödeme yapmanın fazla önemi yok. Hatta ben kulübün yerinde olsam elimdeki Bitcoin’leri tutmayı tercih ederim”

Hatırlanacağı üzere, Amerikan Futbol Ligi NFL oyuncusu Russell Okung da geçen sene 13 milyon dolarlık maaşının bir bölümünü Bitcoin’e çevirmiş ve kripto para dünyasının dikkatini çekmişti.

The post NBA ekibi Sacramento Kings, Bitcoin ile maaş seçeneği sunacak appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.