nam-salan-bitcoin-analisti-sasirtti:-altin-daha-ustun!-nedeni…-–-mahsup.net

Nam Salan Bitcoin Analisti Şaşırttı: Altın Daha Üstün! Nedeni… – Mahsup.net

Kripto para birimlerine olan ilgisiyle tanınan ve nokta atışı Litecoin ve Bitcoin tahminleriyle nam salan Max Keiser, önemli altın ve BTC öngörülerinde bulunuyor. Uzun zamandır bir Bitcoin boğası olan Max Keiser, altın’ın piyasa değeri bazında dünyanın önde gelen kripto parasına göre tek bir avantajı olduğunu söylüyor.

Max Keiser,  altın’ın Bitcoin’den daha üstün olduğunu kabul ediyor

Stansberry Research’ten Daniela Cambone ile yeni bir röportajda Wall Street emektarı Max Keiser, vokal bir Bitcoin savunucusu olmasına rağmen altın’ın Bitcoin’den daha üstün olduğunu kabul ediyor. Çünkü analiste göre, altın özelliklerini korurken aynı zamanda sahibine göre şekil değiştiriyor ve anonimlik sağlıyor. Max Keiser konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’ın şu anda sahip olduğu ve Bitcoin’in sahip olmadığı tek özellik takas edilebilirliktir. Altın, Bitcoin’in olmadığı ölçüde değiştirilebilir. Fungibility, altın’ınızı eritip başka bir şekilde yeniden biçimlendirebileceğiniz anlamına gelir ve altın olarak bütünlüğünü korur ve tamamen anonimdir. Tamamen değiştirilebilir. Bitcoin kripto para olduğu için, halka açık bir Blockchain olduğu için, şeffaf olduğu için aynı değiştirilebilirliğe sahip değilsiniz.

Max Keiser: Bitcoin altın’ın aksine, 0 değiştirilebilir değil…

Geleneksel ekonomi tanımlarına göre Bitcoin, Blockchain’in her bir kripto paranın tarihini görmenize izin vermesi nedeniyle, eritildikten sonra tamamen yeni bir biçim alabilen altın’ın aksine, 0 değiştirilebilir değildir. Max Keiser göre, Bitcoin Blockchain’indeki gizlilik eksikliği, BTC kullanılarak yapılan suç faaliyetlerinin büyük ölçüde azalmasının nedeni olabilir. Şimdilerde çoğu suçlu nakit veya diğer varlıkları tercih ediyor. Max Keiser konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Aslında bu yüzden Bitcoin’in kriminal kullanımı kendi başına gitti. Son zamanlarda dünya çapında ceza davalarında %1 veya %1,5’inin Bitcoin kullandığı ve bu sayının son 5-9 ayda %1’in altına düştüğü tahmin ediliyor. Çünkü aslında, Bitcoin’i suç için kullanmak korkunç bir fikir, çünkü halka açık Blockchain’e gidebilirsiniz. Tamamen şeffaf ve suçluları takip ediyorlar, bu yüzden suçlular Bitcoin kullanmıyor. Nakit kullanıyorlar veya altın kullanıyor olabilirler. Çok daha esnek.

Michael Morell: Suç faaliyetlerinde Monero (XMR) gibi kripto paralar kullanılıyor

Eski Merkezi İstihbarat Ajansı direktörü Michael Morell geçtiğimiz günlerde suç faaliyetlerinin aslında Bitcoin Blockchain’inden Monero (XMR) gibi anonimlik ile geliştirilmiş kripto para birimlerine aktığını öne süren bir mektup yayınladı.

Nam Salan Bitcoin Analisti Şaşırttı: Altın Daha Üstün! Nedeni… – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.