mortal-arena:-solana-tabanli-p2e-battle-royal-nft-oyunu’nda-mint-4-haziran’da-basliyor

Mortal Arena: Solana Tabanlı P2E Battle Royal NFT Oyunu’nda Mint 4 Haziran’da Başlıyor

Okuma Süresi: 3 Dakika

Mortal Arena’nın konusu; Yunan efsaneleri, büyük mitolojik kahramanlar ve 13 Tanrı arasındaki savaş.  Persephone’yi kaçıran yeraltı tanrısı Hades’in Yunan Mitolojisine dayanan Mortal Arena, kullanıcısını heyecanlandıracak yeni P2E NFT oyun projesi olarak tanımlanıyor.

Mortal Arena kullanıcıları 13 Tanrı’nın evrenin tahtı için birbirleriyle savaşmaya hazır olduğu, ancak aynı zamanda bu süreçte evreni yok etmenin sonuçlarından endişe duyduğu Olimpos Dağı’na götürüyor. Bu nedenle her biri kendi adına savaşacak 4 şampiyon seçilecek

Bu P2E oyunu, 3000 destansı kutu ve 1444 efsanevi kutudan oluşan bir koleksiyon olacak olan ilk NFT setini 4 Haziran 2022’de piyasaya sürüyor.

Epic kutularda şunlar olacak:

 • Becerileriyle 1 destansı kahraman
 • Mitolojik yaratıklar
 • Zırh seti
 • Silah seti

Efsanevi kutularda şunlar olacak:

 • Mitolojik becerilere sahip 1 efsanevi kahraman
 • Mitolojik yaratıklar
 • Zırh seti
 • Silah seti

Yapılan açıklamalara göre NFT ön satışları şu anda devam ediyor ve bunun da çok kazançlı olduğu ifade ediliyor. Ön satışta bir Epic kutusu satın alırsanız, sadece 165 $ ödemeniz gerekecek ve sonunda 1000 $ değerinde varlık alacaksınız. 375 $ değerindeki Efsanevi kutu için, içindeki varlıklar 2000 $ değerinde olacak. Buna ek olarak, Mortal Arena Diamond listesinin bir parçası olacaksınız, yalnızca 4 NFT’yi tamamen ücretsiz olarak almakla kalmayacak, aynı zamanda elmas liste biletinizi ikincil piyasaya yeniden satabileceksiniz. Elmas olarak listelenen 4444 üyeden biri olduğunuzda, hesabınızda günlük Mortal Arena token’ları da alacaksınız.

Mortal Arena, daha ilk NFT lansmanından önce oynanabilirliği geliştirme alanında kayda değer gelişmeler kaydeden ilk eşit P2E NFT oyun platformu olarak tanımlanıyor. Oyun, kahramanlarınızı ve becerilerini kullanabileceğiniz mac ve PC cihazları da dahil olmak üzere android ve ios cihazlar için çok yakında hazır olacak. Oyun, yol haritasını izleyerek geliştikçe, yaratıklarınızı ve silahlarınızı da kullanabileceksiniz.

Yapılan açıklamalara göre ekip oyunlarında, dövüşlerin gerçekleşeceği 13 arenayı başlatacaklar. Oyuncu bir arenaya girdiğinde, ilerlemek için 2 efsanevi kahraman, 1 destansı kahraman ve 1 ortak kahramanla yüzleşmeli ve onlarla savaşmalıdır. Savaşlar ise 3 kategoriye ayrılır:

 • Turnuva savaşları:

Yapılan açıklamalara göre Turnuva, kahramanlar arasında bir savaş olacak. Bu ölümcül dövüşlerde, bir yarı tanrı ve sonunda bir Ölümsüz Kahraman olmak için tüm savaşları kazanmanız ve hayatta kalmanız gerekir. Tek bir savaşı kaybederseniz Turnuvadan elenirsiniz. Karşınıza çıkan her kahramanı öldürerek kazanmak için tek şansınız var.

Müsabaka CUP sistemi şeklinde olacak ve her kazandığınızda bir sonraki dövüşe terfi edeceksiniz. Tüm turnuvanın kazananı sadece bir yarı tanrı olacak.

 • Haftalık görevler:

Olimpiyat tanrıları her hafta cesur Yunan kahramanlarını zorlu görevler vererek test edecek. Oyuncuların, tıpkı Yunan kahramanlarının görevlerini bitirdiği gibi görevleri tamamlamaları gerekecek. Bu görevler Tanrı’nın talebi üzerine başlayacak. Burada Yunan kahramanlar, görevi kazanarak tanrılarını memnun etme şansına sahipler.

 • Sezon oyunu:

Tüm Ölümsüz Kahramanlar ve Ölümlü Kahramanlar, daha yüksek rütbeler almak ve yarı tanrı olmak amacıyla savaşmak için bir araya gelecekler. açıklamalara göre oyuncular savaşları kazanmak için Tanrılardan gelen tüm yeteneklerini ve armağanlarını kullanacaklar. Bu kahramanlar ne kadar çok savaş kazanırsa o kadar yüksek rütbe alırlar. Turnuva oyununun aksine, sezon içi oyun tanrıları, kahramanların daha yüksek bir rütbe elde etmek için oynamasına ve çok puan toplamasına izin verir.

Başta da açıklandığı gibi oyuncuları ölümsüz yapan kutular olacak. Bu kutular, savaşınızda kullanabileceğiniz tüm gerekli beceri setlerine, silahlara ve zırhlara buradan erişebileceğiniz için, tüm 3 savaşınız için çok yardımcı olacak. Yapılan açıklamalara göre ön satışlar, oyuncuların oyunun geri kalanında Mortal Arena’da Ölümsüzler olarak anılmak için tek şansı. İlk 4444 ölümsüz, NFT lansmanlarının sonraki aşamalarında da olağanüstü ödüller alacak. Bu oyuncularadn biri olmak için ise 3 haftalık bir süre olduğu ifade ediliyor. Daha fazla bilgi için Discord sunucularına katılabilir, web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.