milletvekili-daha-fazla-kripto-para-vergisi-istedi!

Milletvekili Daha Fazla Kripto Para Vergisi İstedi!

Kripto paraların hükümetleri ilgilendiren en önemli yönü vergilendirmesidir ve dünyanın dört bir yanında en hızlı regülasyonlar bu alanda çıkıyor. AML, KYC zorunlulukları, potansiyel suç geliri işlemlerinin bildirilmesi ve diğer meseleler ise ikinci sırada geliyor. Bir milletvekili hali hazırda yürürlüğe giren kripto para vergi düzenlemesinden memnun olmadığını ve daha fazlasını istediğini söyledi.

Daha Fazla Kripto Para Vergisi

Hindistan’ın üst meclis meclisinin bir üyesi ve ülkenin iktidar partisi, yeni vergi yasalarının ardından kripto endüstrisi üzerinde daha sert önlemler alınması çağrısında bulundu. Yasa koyucu, hükümetin insanları yeni ortaya çıkan piyasaya girmekten caydırması gerektiğine inanıyor.

Geçen ayın sonunda Hindistan, sektör katılımcılarının direnişine rağmen ülkedeki kripto pazarında yeni sert vergi yasalarını onayladı. Geçen Cuma gününden bu yana, kripto varlıklarına yatırım yapmaktan veya trade üzerinden elde edilen gelirler için 0 vergi gerektiren yasa yürürlüğe girdi. Yürürlüğe girmesinden bu yana, borsalar ticaret hacminde ve zincirleme aktivitede bir düşüş gördü. Ancak ülkedeki bazı milletvekilleri, sektör için daha da sert vergi kuralları istiyor.

Ülkenin iktidar partisi üyesi Sushil Kumar Modi kripto kazançlarının P vergiye tabi olması gerektiğine inandığını bildirdi.

Kripto Paralardan Caydırın

Modi, “Kimse bu kriptonun (sic) ne olduğunu bilmiyor” dedi ve bu nedenle Hindistan halkının yeni ortaya çıkan piyasaya girmekten caydırılması gerektiğini ekledi. Modi, Hindistan hükümetinin Kripto paraların hükümetleri ilgilendiren en önemli yönü vergilendirmesidir ve dünyanın dört bir yanında en hızlı regülasyonlar bu alanda çıkıyor. kazançlarını daha yüksek vergi oranlarına tabi olan at yarışı ve piyangoya benzer şekilde düzenlemesi gerektiğini söyledi.

Modi, kripto işlemlerinin ülkedeki diğer spekülatif faaliyetler gibi ( Mal ve Hizmet Vergisine (GST) tabi olması gerektiğine inanıyor. Ayrıca bazı kripto yaratıcılarının anonimliği hakkında endişelerini dile getirerek, insanların radar altında suç faaliyetleri yürütmek için yeni ortaya çıkan piyasaya girdiğine dair endişeler olduğunu da sözlerine ekledi.

Hindistan hükümeti kripto pazarını vergilendirmeye karar vermiş olsa da sektörü düzenleyecek herhangi bir yasal çerçeve henüz mevcut değil. Ülkenin maliye bakanı Nirmala Sitharaman tarafından belirtildiği ve Modi tarafından onaylandığı gibi, hükümet henüz piyasayı düzenlemeye mi yoksa tamamen yasaklamaya mı karar vermiş değil. Yazının başında da belirttiğimiz gibi “vergilendirmeye” ise pes hevesli.