metaverse-coin’lerde-son-durum-ne?-decentraland-(mana),-axie-infiniti-(axs)-ve-the-sandbox-(sand)

Metaverse Coin’lerde Son Durum Ne? Decentraland (MANA), Axie Infiniti (AXS) ve The Sandbox (SAND)

Metaverse Coin'lerde Son Durum Ne? Decentraland (MANA), Axie Infiniti (AXS) ve The Sandbox (SAND)

2021 metaverse coin‘leri için güzel bir yıl olurken bu coin’lerin 2022’de popülerliğini sürdürüp sürdüremeyeceği merak konusu. Bu coin’ler 2021’de yatırımcılarına büyük kazançlar sağlarken 2022’nin ilk günlerinde nasıl performans sergilediğine gelin hep birlikte bir göz atalım.

Decentraland (MANA)

En büyük metaverse coin’i olan Decentraland (MANA), geçtiğimiz yılın başlarında 0.07 dolardan işlem görürken yıl içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.89 dolar seviyesine kadar yükselerek %8.244’lük bir artışa imza attı.

Mana’nın 2022’de bu performansı devam ettirip ettiremeyeceği bilinmese de yatırımcılar ve analistler metaverse çılgınlığının bu yıl da devam edeceği yönünde tahminlerini paylaşıyor.

Popüler altcoin içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %0.75’lik bir artışla şu anda 3.32 dolar seviyesinden el değiştiriyor.

Öte yandan Decenrtaland (MANA), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.98 dolar seviyesinin E altında işlem görmeye devam ediyor.

Axie Infinity (AXS)

Metaverse coin’leri denildiğinde akıllara gelen bir başka kripto para birimi Axie Infinity‘ye baktığımızda popüler altcoin’de 2021’in parlayan yıldızlarından biri olarak kayıtlara geçti.

Öyle ki AXS, geçtiğimiz yıl yüzde 57.801’lik bir artışla yatırımcılarını sevindirmeyi başardı.

2021’in başlarında 0.29 dolardan işlem gören popüler kripto para birimi AXS, yıl içerisinde büyük bir ralli başlattı ve fiyatını 0.29 dolardan 166.5 dolar seviyesine kadar çıkarttı.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra fiyatta gerileme yaşayan AXS, şu anda ATH’ın C altında işlem görüyor

Ayrıca Axie Infinity, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.10 artışla 94.27 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

The Sandbox (SAND)

Son olarak kullanıcıların; oyun deneyimleri oluşturabilecekleri yani oyun tasarlayabilecekleri, tasarlanan oyunları oynayabilecekleri ve bundan para kazanabilecekleri bir metaverse olarak tanımlanan The Sandbox‘a bakalım.

Popüler kripto para birimi The Sandbox’da önde gelen metaverse coin’leri arasında yerini almış durumda. Öyle ki SAND, 2021 yılında ).8152lik bir artışa imza atarak adından çokça söz ettirdi.

Popüler altcoin 2021’in başında 0.028 dolardan işlem görürken 25 Kasım’da 8.46 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Ancak piyasada yaşanan düşüşlerle birlikte fiyatta bir miktar geri çekilme yaşandı.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla SAND, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %0.71’lik bir düşüşle 5.89 dolardan işlem görmeye devam ediyor.