metaverse-coin’ler:-ceek,-mana,-the-sandbox-ve-enjin-coin’de-son-durum

Metaverse Coin’ler: CEEK, MANA, The Sandbox ve Enjin Coin’de Son Durum

Metaverse Coin'ler: CEEK, MANA, The Sandbox ve Enjin Coin'de Son Durum

Kripto para piyasası son günlerde kötü performans göstermeye devam ediyor. Öyle ki lider kripto para birimi ve altcoin’ler geçtiğimiz günlerde sert düşüşlerle karşı karşıya kaldı.

Peki metaverse coin’lerde son durum ne? İşte CEEK, MANA, The Sandbox ve Enjin Coin‘de son durum;

CEEK VR (CEEK)

İlk olarak sanal gerçeklik deneyimlerinin çok kanallı dağıtımı için donanım ve yazılım desteği veren bir proje olarak karşımıza çıkan CEEK VR’a bakalım. CEEK, geçtiğimiz hafta başında 0.42 dolar seviyelerinden işlem görürken fiyatta yaşanan hızlı bir artışla birlikte 0.63 dolar seviyelerine kadar yükselmeyi başardı.

Ancak kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerin etkisiyle birlikte CEEK fiyatı düşüşe geçti ve hafta içerisinde 0.40 dolar seviyelerine kadar geriledi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CEEK VR (CEEK), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3.42’lik bir artışla birlikte 0.4317 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Decentraland (MANA)

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük metaverse projesi olan Decentraland‘a baktığımızda ise popüler altcoin son bir ay içerisinde genel olarak yükseliş hareketleri sergiledikten sonra son bir haftada 2.51 dolar seviyesinden yön değiştirdi ve düşüşe geçti.

Popüler altcoin, yaşanan bu düşüşlerle birlikte 2.05 dolar seviyesine kadar geriledi. Daha sonra yeniden bir miktar artış kaydetmeyi başaran MANA, 2.18 dolar seviyesine yükseldikten sonra yeniden 2.09 dolara kadar geriledi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Decentraland (MANA), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.28’lik bir artışla 2.16 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

The Sandbox (SAND)

Metaverse denildiğinde akıllara gelen bir başka coin olarak ise The Sandbox karşımıza çıkıyor. Popüler altcoin’de diğerleri gibi son dönemde yaşanan düşüşlerin etkisi değer kaybetti.

Öyle ki SAND, son bir hafta içerisinde 3.23 dolar seviyesinden 2.66 dolar seviyesine kadar düşüş yaşadı. Bu seviyeden tepki alan popüler altcoin daha sonrasında 2.81 dolar seviyesine kadar yükseldi ancak artışını çok sürdüremedi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla The Sandbox (SAND), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.48’lik bir artışla 2.42 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Enjin Coin (ENJ)

Son olarak, yeni nesil blok zinciri varlıklarının değerini doğrudan desteklemek için kullanılan Ethereum tabanlı bir kripto para birimi olan Enjin Coin’e baktığımızda ENJ,  CEEK, SAND ve MANA’dan farklı olarak son 24 saatte düşüş yaşayan kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Popüler altcoin, son bir haftayı oldukça hareketli bir şekilde geçirdi. Öyle ki hafta başında 1.67 dolar seviyesinde hareket eden altcoin, ilk olarak 1.49 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra yeni bir artış başlattı ve 1.82 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı.

Ancak popüler altcoin’deki bu artış uzun sürmedi ve fiyat hızlı bir şekilde düşüş başlattı. Yaşanan bu düşüşle birlikte ENJ, 1.47 dolar seviyelerine kadar geriledi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla ENJ, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %0.78’lik bir düşüşle 1.57 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.