metaverse-coin-listesi!-iste-takip-edilmesi-gereken-5-metaverse-projesi

Metaverse Coin Listesi! İşte Takip Edilmesi Gereken 5 Metaverse Projesi

Metaverse Coin Listesi! İşte Takip Edilmesi Gereken 5 Metaverse Projesi

Metaverse kavramı, son dönemde hayatımızın bir parçası haline gelmesiyle birlikte bu alan pek çok kişinin de ilgi odağı olurken pek çok kişi Metaverse projelerine yatırım yapıp bu yatırımlarından büyük kazançlar sağlamayı başardı.

Bu makalemizde ise sizlere takibinizde olması gereken 5 Metaverse projesinden bahsedeceğiz.

Decentraland (MANA)

Decentraland, Ethereum Blockchain tarafından desteklenen bir Merkezi Olmayan Sanal Gerçekliktir (VR). Şu anda bu alandaki en iyi metaverse projelerinden biri olarak yatırımcıları karşılıyor.

24-27 Mart tarihlerinde Decentraland, metaverse’de türünün ilk örneği olan Metaverse Moda Haftasını düzenledi. Etkinliğin markaları arasında Dolce&Gabbana, Elie Saab, Tommy Hilfiger gibi pek çok dev marka yer aldı.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, MANA içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla, son 24 saatte %3.10’luk bir düşüş oranıyla 2.24 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Ayrıca MANA, son 24 saatte yaklaşık 230 milyon dolarlık işlem hacmi ile 3.5 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahiptir.

The Sandbox (SAND)

Listede ikinci sırada popüler metaverse projelerinden biri olan The Sandbox yer alıyor. The Sandbox, merkezi olmayan, topluluğa ait bir sanal dünyadır. Bu metaverse evreninde oyuncular, varlıklarının gerçek mülkiyetine sahipken özel oyunlara ve etkinliklere ev sahipliği yapabilir. Sandbox, metaverse sıralaması açısından Decentraland‘ın altında yer alıyor.

Öte yandan The Sandbox (SAND), Metaverse alanında kurduğu ortaklıklarıyla oldukça agresif davrandı. Öyle ki The Sandbox, sadece Mart ayında metaverse Square Enix, World of Women, DOGAMÍ, HSBC ve Ledger ile ortaklık kurdu.

Bununla birlikte 3 Nisan’da Snoop Dogg The Sandbox’da sanal bir konser verdi.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla SAND, son 24 saatte %3.37’lik bir düşüşle 2.87 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ederken, 3,5 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine ve 300 milyon doların üzerinde 24 saatlik bir işlem hacmine sahip olduğu görülüyor.

Theat Network (THETA)

Theta Network, blockchain teknolojisiyle desteklenen merkezi olmayan bir video akış ağı olarak yatırımcıların karşısına çıkıyor. Theta, kullanıcıların video içeriğini izlemesine olanak tanırken, metaverse entegre bir teknoloji geliştirmiştir. Örneğin,

  • VR dünyalarını gerçek zamanlı olarak oluşturma
  • Teta Video API’sı
  • Merkezi Olmayan Video Dağıtımı
  • Video tabanlı NFT’ler

Theta tarafından geliştirilen bu teknolojiler, gelecekteki metaverse geliştirmeleri için yararlı yapı taşları olabilir.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre THETA, son 24 saatte %4.22’lik bir düşüş oranıyla 3.30 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Ayrıca THETA, 3 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine ve 122 milyon doların üzerinde 24 saatlik bir işlem hacmine sahiptir.

Axie Infinity (AXS)

AXS, NFT tabanlı bir çevrimiçi metaverse oyunu olan Axie Infinity‘nin yönetim token’ıdır. Axie Infinity, oyuncuların Axies adlı NFT’leri toplamasına, mint etmesine ve bunu yaparak kar elde etmesine olanak tanır.

Axie Infinity, 7 Nisan’da uzun zamandır beklenen “Origin” güncellemesini yayınladı. Bu yeni oyun değişiklikleri ve SLP için çok beklenen yakma ve harcama özellikleriyle dolu devasa bir güncelleme olarak kullanıcı ile buluştu.

Bununla birlikte, 23 Mart’ta Axie Infinity, bilgisayar korsanlarının 600 milyon dolar aldığı bir Ronin Ağı saldırısının kurbanı oldu.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, AXS, son 30 günde %6.73’lük bir düşüşle 47.77 dolar seviyesinden alım satım işlemi görüyor. Bununla birlikte AXS, 24 saatte 385 milyon doların üzerinde işlem hacmi ve 4 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahiptir.

Stacks (STX)

Listenin son sırasında, akıllı sözleşmeleri ve dApp’leri Bitcoin‘e getirmek için tasarlanmış bir katman-1 blok zinciri olan Stacks yer aldı. Stacks, kullanıcılara pazarın en değerli ağı olan Bitcoin çevresinde bir metaverse ekosistemi oluşturma yeteneği verir.

Unbanked, 7 Mart’ta STX token’ını desteklediğini duyurdu. Sonuç olarak, Banka Dışı banka kartı kullanıcıları artık alışveriş yapmak için STX token’ını kullanabilirler.

Bununla birlikte 30 Mart’ta Hiro Wallet, ABD’li müşterilerin Hiro Wallet tarayıcı uzantısını kullanarak doğrudan kredi, borç veya banka havalesi yoluyla STX satın alabileceğini duyurdu.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, son 24 saatte %3.65’lik bir düşüş oranıyla 1.22 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. STX, 24 saatte 16,3 milyon dolarlık işlem hacmi ile 1,3 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahiptir.