mansur-yavas,-kripto-para-unitelerine-ait-ihtarda-bulundu-–-mahsup.net

Mansur Yavaş, Kripto Para Ünitelerine Ait İhtarda Bulundu – Mahsup.net

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, bugün 11.30 sularında attığı tweet’inde, gençlere kripto para uyarısında bulundu. Mansur Yavaş, kripto para piyasasının şu sıralar karışık olduğunu belirtti. Ardından “sabırlı ve dikkatli olmak gerektiğini” söyledi.

Yavaş, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Belediyemizin kripto para birimi olup olmadığı yönünde sorular alıyorum. Dijital dünyadaki yeniliklerin sıkı bir takipçisi olsak da biz sadece Ankara’mızın yatırımlarına odaklıyız. Kripto dünyası bu aralar karışık, sabırlı ve dikkatli olmak lazım gençler.”

Kripto para piyasasında neler olmuştu? Mansur Yavaş bu tweet’i neden attı?

Bitcoin ve altcoin yatırımcıları, bu sabah büyük bir kaosun ortasına uyandı. Mansur Yavaş’ın kripto paralara ilişkin uyarısı da bunun ardından geldi. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, sabah saatlerinde, genel kripto piyasasında büyük bir düşüş gözlemlendi. Dün akşam saatlerinde uzun bir süre sonra 60.000 doların altına inen Bitcoin (BTC), sabah 06:00 sularında 59.000 dolardan 52.000 dolara keskin bir şekilde düştü. Bitcoin’deki değer kaybını takiben Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), XRP gibi dev altcoin’ler de geriledi.

Piyasadaki bu düşüşe dün gece atılan bir tweet’in yol açtığı öne sürülüyor. FXHedge isimli bir Twitter kullanıcısı, ABD’de birkaç şirkete kriptopara birimi ile kara para aklama iddiasıyla operasyon düzenlendiğine dair bir tweet atmıştı.

Herhangi bir geçerliliği olup olmadığı bilinmeyen bu tweet, kripto piyasasında saatler içerisinde büyük bir hasara yol açtı.

Mansur Yavaş, Kripto Para Ünitelerine Ait İhtarda Bulundu – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.