luna-ve-ust’nin-cokusu,-terra’da-istifalar-getirdi

LUNA ve UST’nin çöküşü, Terra’da istifalar getirdi

Terra’nın (LUNA) Singapur merkezli şirketi Terraform Labs’in şirket içi hukuk ekibi, UST ve LUNA’nın piyasayı sarsan çöküşü sonrası istifa etti.

Konu hakkında The Block‘a konuşan ancak ismi gizli tutulan bir kaynak, yasal işlemlerin artık şirket dışı avukatlar tarafından devralındığını söyledi. LinkedIn profillerine göre Terraform Labs’in üç avukatı, Mayıs ayında ayrıldı.

Öte yandan bir şirket sözcüsü ise konuya ilişkin olarak “Geçen hafta Terraform Labs için zorlu geçti. Son günlerde az sayıda ekip üyesi istifa etti. Ekibin büyük çoğunluğu, projenin misyonunu gerçekleştirmeye son derece kararlıdır. Terra, UST’den daha fazlasıdır ve tutkulu, yeniden inşa etme konusunda net bir vizyonu olan bir topluluğa sahiptir. Şimdi odak noktamız, Terra ekosisteminin yeniden doğuşunu sağlayacak planımızı uygulamaktır.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Do Kwon’un mecliste ifade vermesi istendi

Terraform Labs, 2018 yılında Do Kwon ve Daniel Shin tarafından kuruldu. Terra blok zinciri üzerinde yer alan ve piyasa değerine göre en büyük üçüncü stabil kripto para olan UST, geçen hafta başında olması gereken 1 dolarlık fiyattan ayrışmaya başladı ve bugün itibari ile 0.084 dolardan işlem görüyor. Satılan milyarlarca dolarlık LUNA ve BTC’ler de UST’yi 1 dolarda tutmaya yetmedi.

Terra’nın kurucusu Do Kwon, dün Terra’yı çatallanarak yeni bir zincir oluşturmayı önerdi. Söz konusu öneri için kısa süre içinde bir yönetim oylaması gerçekleşecek. Oylama sonucunda çatallama çözümü, kabul görürse şimdiki Terra, “Terra Classic” olarak yoluna devam edecek. Yeni zincir ise “Terra” adını alacak.

The post LUNA ve UST’nin çöküşü, Terra’da istifalar getirdi appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.