luna-stake-eden-sirket,-3.5-milyar-dolar-kaybetti

LUNA stake eden şirket, 3.5 milyar dolar kaybetti

Sadece Güney Kore’de 200 bin mağdur yarattığı belirtilen LUNA/UST çöküşü, bireyler kadar şirketleri de etkilerken erken dönem girişim sermayesi fonu Hashed Ventures’ın da yaşananlardan ötürü 3.5 milyar dolar kaybettiği ortaya çıktı.

25 milyonluk yatırımda pay sahibiydiler

Terra zincirinin önemli destekçilerinden olan ve 2019’dan bu yana LUNA’ya yatırım yapan Hashed, 2021 yılındaki yatırım turunda da Terra’nın topladığı 25 milyon dolarlık fon içinde önemli pay sahibiydi.

2019’da Terra için yapılan övgü dolu yorumlar

Hashed’in 2019’da Terraform Labs şirketi için de övgü dolu değerlendirmelerde bulunduğu görülüyor. Şirket, “Sofistike olan mekanik tasarım ve ürün geliştirmeden işe alıma, toplulukla etkileşime geçmeden verilen sözlerin tutulmasına kadar birçok konuda bizi etkilediler” yorumunu yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – LUNA’dan düşüşten önce çıktılar: 1.7 milyon dolardan 170 milyon dolara

49.9 milyon LUNA stake ettiler: Kayıp büyük

Hashed Ventures yaptığı duyuruda, LUNA/UST çöküşünden etkilenmediğini belirtse de, zincir üstü analizler tam tersini gösteriyor. CoinDesk‘in derlediği verilere göre; şirketin Columbus 3 ana ağında 27 milyon, Columbus 4 ana ağında 9.7 milyon ve Columbus 5 ana ağında ise 13.2 milyon LUNA stake ettiği görülüyor.

Nisan ayı başındaki fiyatlara bakıldığında ve stake işleminin erken dönem olduğu düşünüldüğünde Hashed’in kaybettiği paranın 3.5 milyar dolar olduğu ortaya çıkıyor.

Araştırma firması Delphi Digital da, LUNA aldığını ve 2021 yılında LUNA Vakfı’na 10 milyon dolar yatırım yaptığını, elindeki hiçbir LUNA’yı ise satmadığını açıkladı.

The post LUNA stake eden şirket, 3.5 milyar dolar kaybetti appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.