luna-cokusunu-anlatacak:-do-kwon’un-mecliste-ifade-vermesi-icin-teklif

LUNA çöküşünü anlatacak: Do Kwon’un mecliste ifade vermesi için teklif

Güney Kore’de regülasyon kurumlarının UST ve LUNA çöküşü konusunda borsalardan detaylı bilgi ve analiz talep etmelerinin ardından şimdi de Güney Koreli politikacılar devreye girdi.

“Kwon meclise gelsin”

Güney Kore Ulusal Meclisi’nin Siyasi İşler Komitesi’nin bugün düzenlediği toplantıda ise ilginç bir teklif ortaya atıldı. Komisyon üyesi ve milletvekili olan Yoon Chang-hyeon, Terra ekosisteminin yaratıcısı olan Do Kwon’un, neler olduğunu detayı şekilde anlatması için meclise getirilmesini talep etti. Bu konuda meclise bir önerge verilecek. Do Kwon’un yanı sıra bazı borsa yetkililerinin de, gelecekte yaşanabilecek benzer bir olay için ne tür önlemler alacaklarını anlatmaları için de yine meclise davet edilmesi istendi.

“Upbit borsası LUNA işlemlerini sonlandırmadı”

Yoon, ayrıca komisyon toplantısındaki konuşmasında Güney Kore’nin en büyük borsalarından biri olan Upbit’e de yüklendi ve borsanın büyük fiyat çöküşü esnasında LUNA işlemlerini devam ettirmesini eleştirerek, “Coin fiyatı düşse bile borsa para kazanmaya devam eder” yorumu yaptı ve bir nevi borsaların kullanıcı korunmalarını düşünmediklerini imâ etti.

Upbit borsası, LUNA ve UST’deki fiyat çöküşü geldikten sonra işlemlerine devam etmiş ve daha sonra da durduran son borsa olmuştu.

Milletvekili Yoon, “Regülasyonlar ertelendikçe kullanıcıların kayıpları her geçen gün artıyor. Borsa yetkililer sürekli olarak, yapılacak hiçbir şey olmadığını söyleyip duruyor” diyerek borsalara da eleştiri getirdi.

The post LUNA çöküşünü anlatacak: Do Kwon’un mecliste ifade vermesi için teklif appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.