luna-coin-yorum!-terra-yatirimcilari-dikkat!

LUNA Coin Yorum! Terra Yatırımcıları Dikkat!

Haftalık 0’luk düşüşün ardından Terra (LUNA) kritik seviyeye geldi. Yatırımcıların fiyat için önemli bu seviyeleri yakından izlemesi gerekir. Terra (LUNA) fiyatı, kripto varlıklarında daha geniş bir düzeltmenin token yakma mekanizmasıyla ilgili belirsizliklere eklenmesiyle 11 Nisan’da düştü. Bitcoin (BTC) yazı hazırlandığı sırada 40.500 dolara gevşedi ve LUNA düşüşü bundan da besleniyor.

LUNA Coin Yorum

LUNA’nın fiyatı %8’in üzerinde düşüşle yaklaşık 91,50 dolara ve 6 Nisan’da belirlenen 120 dolarlık rekor seviyesinden yaklaşık 0 düştü. Genel düşüş, Federal Rezerv’in geçen hafta faiz oranlarını artırma ve artan enflasyonu frenlemek için bilançoları keskin bir şekilde küçültme niyetlerinin sinyalini vermesinin ardından ABD borsasında benzer hamleleri takip etti.

BitMEX borsasının kurucu ortağı Arthur Hayes, pazartesi günü yaptığı açıklamada, Bitcoin’in teknoloji hisseleri ile korelasyonunun BTC fiyatını 30.000 dolara çekebileceğini söyledi. Başka bir deyişle, LUNA’nın BTC ile bu yıl şimdiye kadarki yüksek korelasyonu, BTC toparlanmazsa onu daha da aşağıya çekecek.

Terra Yatırımcıları Dikkat

LUNA, hafta sonu Twitter’da viral olan iki flood sebebiyle şüpheleri üzerine çekti. 7 Nisan’da takma adı @DeFi_Made_Here olan bir analist ilkini kaleme aldı. LUNA’nın Terra’nın yerel stablecoini TerraUSD (UST) sabitini koruma kabiliyetini sorguladı, çünkü kendisi herhangi bir maddi varlık tarafından desteklenmedi.

Bir DeFi bülteni olan Crypto Pragmatist analisti Jack Niewold tarafından 9 Nisan’da yayınlanan ikinci başlık ise Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon’u UST’yi basmak için “yakılması” amaçlanan tüm LUNA tokenlerini almakla suçluyor. Ayrıca, Terra ekosistemini destekleyen Luna Foundation Guard’ın Bitcoin satın almak için yakılan LUNA arzının bir yüzdesini kullandığını iddia etti.

Kwon, Niewold’a Twitter üzerinden yanıt vererek iddiaları yalanladı. Terra’nın yeni UST‘yi basmak için LUNA yakımlarını 1:1 oranında yaptığını söyleyen Kwon bunun Anchor Protocol dashboard’ında bir takas test edilerek görülebileceğini savundu.

Kripto araştırma platformu Delphi Digital’in başkanı Jose Maria Macedo da Niewold’un iddialarını korkunç olarak tanımladı.

LUNA Fiyatı Artar Mı?

Ayrıntılı olarak, Terra tokeni, 50 günlük üstel hareketli ortalamasının (50 günlük EMA; aşağıdaki grafikte kırmızı dalga) altına düştü ve şimdi destek olarak geri alınmasından neredeyse iki ay sonra 90 dolara yaklaştı. Direnç desteğine yönelik en son düşüş, LUNA‘nın düşüş trendini Nisan ayında 200 günlük EMA’sına (mavi dalga) yaklaşık 67 dolara (bugünkü fiyattan yaklaşık daha düşük) genişletme olasılığını ortaya koyuyor.

200 günlük EMA aynı zamanda Fibonacci geri çekilme grafiğinin 4 dolarlık dipten 106 dolarlık yüksek seviyeye çizilen 0.382 Fib çizgisiyle de çakışıyor ve böylece LUNA’ya ayılara karşı çift katmanlı destek sunuyor. Tersine, 0,236 Fib çizgisinden (82 dolar civarında) erken bir toparlanma, LUNA‘nın geçici yukarı yönlü hedefi olarak 106 doları yeniden test etmesine neden olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.