kriptolarin-dususunden-yararlanan-balinalar-bu-2-altcoin’e-guvendigini-gosteriyor!

Kriptoların Düşüşünden Yararlanan Balinalar Bu 2 Altcoin’e Güvendiğini Gösteriyor!

Makro yatırımlarıyla bilinen ve kripto piyasasında balina olarak adlandırılan bu büyük yatırımcılar, kriptoların kırmızıya dönmesine fırsat biliyor. Bu düşüşlerde balinalar, özellikle bir Shiba Inu (SHIB) ve Cardano (ADA) stoklamasıyla dikkat çekiyor.

Balinaların Gözde Meme’i

WhaleStats, Ethereum balinalarından Light’ın 287 milyar SHIB satın aldığını doğruluyor. Bu satın alma sonrası SHIB, %3’lük bir geri kazanım elde etti. Ancak bu SHIB’in fiyatının aşağı yönlü ivmesini durdurmuyor olarak gözlemleniyor.

Ayrıca fiyat hareketlerine uzun vadeli bakıldığında SHIB, iç açan bir performans sergilemiyor. Kasım ayındaki son kripto rallisinden bu yana SHIB, herhangi bir kayda değer yükseliş ne yazık ki gösteremedi. Bu yazı yazılırken SHIB, son 24 saatteki %2 civarındaki düşüşüyle yaklaşık 0,00002285 dolardan işlem görüyor. Buna ek olarak SHIB, haftalık ’e yakın düşüş ve aylık %3’e yakın bir yükseliş grafiği de sergiliyor. Ancak özellikle son iki haftaya baktığımızda SHIB’in kadar ciddi bir fiyat kaybı yaşadığı görülüyor.

Projesine Güvenilen ADA

Öte yandan balinaların bir diğer tercihi olan Cardano (ADA), son iki yıldır görmediği kadar balina talebi görüyor. Bir analitik platformu olan Santiment, balinaların ADA arzının F,6’sını tuttuğunu raporluyor. Ayrıca 10 ay öncesine bakılacak olursa bu oranın sadece  kadar olduğu da görülüyor. Bununla beraber Santiment, bu balinaların borsaların kendi hesapları olabileceğini de vurguluyor.

Kripto piyasasında balinaların hareketleri her ne kadar önem taşısa da yaşanan gelişmeler sonrası orta seviyeli yatırımcıların yani 100 ile 100.000 dolar arasında kripto sahibi olan adreslerin, aslında piyasada daha etkili olduğu görülüyor. Veriler, ADA sahibi orta seviyeli yatırımcıların sayısının arttığını gösteriyor. Bu orta seviyeli yatırımcılar, ADA arzının ’e yakınına sahipler. Bunların yanı sıra veriler, Cardano’nun akıllı sözleşmelerinin sayısının 2.000’e ulaştığını gösteriyor.

Balinalar, Cardano’nun Haziran’da çıkacak olan yeni güncellemesini bekliyor ve projeye olan güvenini stoklarla gösteriyor. Bu yazı yazılırken ise ADA, son 24 saatteki %3’e yakın düşüşüyle yaklaşık 0,948 dolardan işlem görüyor. Ayrıca ADA, haftalık ! düşüş ve aylık yükselişiyle son bir aydaki kazançlarının tamamını kaybetmemiş olarak görülüyor.