kripto-paralarin-yukselmesi-icin-3-sinyal-saydi!

Kripto Paraların Yükselmesi İçin 3 Sinyal Saydı!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para odaklı yatırımlarıyla tanınan hedge fon CEO’su Su Zhu, kripto para piyasalarının yükselmesi için üç sinyal saydı. Bitcoin rallisinin imkansız olmadığına işaret eden Zhu, bazı önemli detaylara değiniyor. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 30.000 dolardan alıcı buluyor ve bugün birçok kez bu seviyenin altına indi.

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu, yeni bir Bitcoin (BTC) boğa piyasasını tetikleyebilecek üç potansiyel sinyal gördüğünü söylüyor. Kripto para yatırımcısı ilk olarak Bitcoin’in neden bir birikim aralığına girdiğine inandığını not ediyor ve düşüş trendinin gidecek çok fazla bir alanı olmadığını söylüyor.

Zhu’ya göre, Bitcoin daha önce yapmadığı bir şeyi yaptı. 7 hafta üst üste haftalıkta kırmızı kapattı ve sekizinci haftaya giriyoruz. Satıcıların artık tükendiğini düşünen Su Zhu, artık piyasalarda toparlanma bekliyor.

İki Önemli Sinyal

Üç büyük sinyalden ikincisi ise Terra USD ile ilgilidir. Kripto hedge fonu yöneticisi, TerraUSD‘nin (UST) çöküşü sırasında, kapitülasyonun ve bir trend değişikliğinin başlangıcının sinyalini verebilecek devasa işlem hacmine dikkat çekiyor. Zhu’ya göre BTC‘nin yeniden birikim aşamasında olduğuna dair üçüncü işaret, BTC’nin hisse senedi piyasalarına karşı olağandışı bir güç göstermesidir. Geçen hafta boyunca, S&P500 %4,5 düşerken BTC yaklaşık %1 arttı.

Zhu’nun dikkatini çeken dördüncü sinyal, BTC’nin aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu belirlemek için Bitcoin’in mevcut fiyatını 200 günlük hareketli ortalamasına karşı ölçen bir gösterge olan Mayer Multiple’dir.

Zhu, Mayer Multiple’nin tarihi düşük seviyelerde gezindiğine dikkat çekerek BTC’nin değerinin düşük olduğunu söylüyor. Temel tarafta ise toparlanmayı tetikleyebilecek 3 önemli gelişmeye işaret ediyor.

  • 44 merkez bankasının El Salvador konferansı (Bitcoin’i tartışan 44 farklı ülkeden yetkililer arasında El Salvador’da düzenlenen bir toplantıya atıfta bulunuyor.)
  • OPEC’in uluslararası ödemelerde kullanılması (Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) petrol alımları için kripto ödemelerini kabul etme olasılığını ifade ediyor)
  • Üçüncü, emtia merkezli ülkelerden Bitcoin’e fon tahsis eden egemen servet fonlarının olasılığını ifade eder.

Zhu, LUNA konusunda ona fazla güvenip yanıldı. Belki de Bitcoin tahminleri hedefine ulaşır.