kripto-para-yorumlari:-bitcoin-(btc),-ethereum-(eth)-ve-xrp

Kripto Para Yorumları: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP

Kripto para birimleri yeni haftaya düşüşler ile başladı ve Bitcoin başta olmak üzere çeşitli düzeltme hamlelerinin geldiği görülüyor. Peki, en popüler kripto para birimleri arasında sayabileceğimiz Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple’da (XRP) güncel durum ne?

Bitcoin’de Artış Başlayacak Mı?

Bitcoin fiyatı, 28 Mart’ın en yüksek seviyesi olan 48.238 dolardan bu yana yaklaşık  geri çekilme yaşadı ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 41.500 dolar sınırında işlem görüyor. Şu anda BTC için 42.000 doların bir direnç olduğu ve bu seviyeye doğru hamleler geldiği ifade ediliyor. Analistler 40.500 dolar ile 42.400 dolar aralığında bir talep bölgesi olduğunu ve aralıkta alım baskısının artabileceğini ifade ediyor.

Analistlere göre eğer Bitcoin 42.400 doları hacimli bir şekilde kırabilirse 44.500 doları hızlı bir şekilde test edebilir. Eğer bu seviyede de bir alım baskısı olur ve yukarı yönlü hamle devame derse bir sonraki güçlü direncin 48.200 dolar bandında olacağı düşünülüyor.

Bu seviyede bir reddedilme yaşanmaması halinde ise analistler BTC’nin önce 50.000 dolarlık psikolojik direnci ve ardından 52.000 dolarlık güçlü direnci test etmesini bekliyor. 52.000 dolarda ise bir düzeltmenin gelebileceği ve bir süre konsolidasyon halinde ilerlenebileceği ifade ediliyor.

Ethereum Fiyat Beklentileri

Analistlere göre şu anda ETH’nin 3.000 dolar üzerinde işlem görüyor olması oldukça iyi. Çünkü 3.000 dolar hem teknik hem psikolojik açıdan bir deste olarak görülüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 3.074 dolardan işlem gören ETH için 3.136 doların önemli olduğu düşünülüyor.

Eğer 3.136 dolar hacimli bir şekilde kırılabilirse bir sonraki en güçlü direncin 3.700 dolar bandında olabileceği ifade ediliyor ama bu noktaya kadar ara dirençler olduğu da belirtiliyor. Eğer 3.700 doların üzerinde artış olursa bir sonraki direncin 4.000 dolar seviyesinde olacağı düşünülüyor. Buna ek olarak 4.000 dolar bandında bir düzeltme gelebileceği ve BTC’deki gibi konsolidasyon olabileceği ifade ediliyor.

XRP Yorumları

Analistlere göre son düşüşlere rağmen XRP de bir yükseliş sinyali veriyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,71 dolardan işlem gören XRP için 0,77 doların şu anda ilk direnç olduğu düşünülüyor.

0,77 dolar seviyesinin 2022 yılındaki en yüksek hacimli işlemlerin olduğu seviye konumunda bulunduğu ifade ediliyor. Eğer XRP bu seviyeyi güçlü bir şekilde kırarsa 0,90 dolara hızlı bir hamle yapabilir ve ardından 1 dolarlık psikolojik direnç test edilebilir. Ancak analistler 0,65 doların şu anda önemli bir destek olduğunu ve bu seviyenin kaybedilmemesi gerektiğini ifade ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.