kripto-para-piyasasinin-dususu-nerede-duracak?-hot,-btt-ve-xrp-icin-son-durum

Kripto Para Piyasasının Düşüşü Nerede Duracak? HOT, BTT ve XRP İçin Son Durum

Kripto para piyasasındaki düşüş, hız kesmeden devam ediyor. Bitcoin (BTC) fiyatının bir anda 56.000 dolara kadar çekilmesi, tam olarak 1,65 milyar dolarlık likidasyon yaşanmasına yol açtı. 24 saat içerisinde neredeyse rekor miktarda likidasyon yaşanması ise bu düşüşün yine türev ürün piyasaları kaynaklı olabileceğini gösteriyor.

Kripto Para Piyasası Sert Düştü

Kripto para piyasasının genel durumuna bakıldığında ise aslında kaybın çok fazla olmadığı söylenebilir. Kripto para piyasasının toplam değeri bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,954 trilyon dolar olarak gözüküyor ve ortalama olarak 100 milyar dolarlık kayıp var.

Bitcoin fiyatı son 24 saat içerisinde %1,6 düşüş yaşasa da 1 saat içerisinde yeşile geçmeyi ve yükseliş elde etmeyi başardı. BTC şu an için 56.612 dolar seviyesinden işlem görüyor ve bu seviyeyi koruyor. BTC’nin bu çekilmesi ise en çok altcoinleri etkiledi.

Top 10’un Kaybedeni: XRP

Top 10 içerisindeki kripto paralara bakıldığında bu düşüşten en çok etkilenenin kısa süre önce rekor kıran XRP olduğu görülüyor. XRP fiyatı son 24 saat içerisinde  düştü ve yeniden 1 doların altı görüldü. XRP bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,92 dolardan işlem görmekte.

Top 10 içerisinde düşüş yaşayan bir diğer kripto para birimi ise Chainlink (LINK) oldu. Son 24 saat içerisinde %6,7 gerileyen LINK fiyatını %6,3 ile LTC, %5,8 ile ise ADA takip ediyor. Bu esnada Ethereum (ETH) fiyatı da 2.000 dolara çekildi.

HOT, BTT ve WIN Düşüyor

Tablonun biraz daha dışına çıkıldığında ise bir dönem parabolik yükseliş elde eden BitTorrent Token (BTT), Holochain (HOT) ve Ripple (XRP) gibi kripto paraların durumunun çok daha kötü olduğu görülüyor.

BTT fiyatı, grafikten de görülebileceği üzere zirveye ulaştıktan sonra çok sert bir şekilde düşüşe geçti ve kritik desteklerin altına indi. BTT için bunun devamında önemli bölge ise 0,007 dolar olarak bilinmekte ve bunun altına inilmesi 0,000 seviyelerini beraberinde getirebilir.

Aynı BTT gibi HOT fiyatı da son dönemde parabolik yükseliş elde ettikten sonra şimdi düşüşe geçti. HOT, 0,02 dolar seviyesine kadar çekildi ve buranın önemli bir destek olduğu söylenebilir. Bunun devamında ise 0,017 dolar seviyesi kritik olacaktır.

Özellikle HOT, BTT ve WIN gibi parabolik yükselen kripto paralarda bu düşüşlerin ise henüz hafif olduğu söylenebilir.