kripto-para-piyasasinin-bedeli-2-trilyon-dolara-ulasti!-–-mahsup.net

Kripto Para Piyasasının Bedeli 2 Trilyon Dolara Ulaştı! – Mahsup.net

2021’de Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer altcoin’lerin etkileyici rallisiyle yönetilen kripto piyasası, sonunda 2 trilyon dolarlık yeni bir rekora ulaştı. CoinGecko’nun verilerine göre, var olan tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri 5 Nisan’da 2 trilyon doları aştı.

Kripto para piyasasının piyasa değeri. Kaynak: CoinGecko

Böylece kripto para piyasası, Suudi Arabistan’ın petrol devi Aramco’dan sonra dünyanın en büyük ikinci şirketi olan Apple kadar değerli hale geldi.

Global kripto para piyasasının değeri 1 trilyon doları aştığında takvimler 7 Ocak’ı gösteriyordu. O sırada Bitcoin’in fiyatı 33.000 doları aşmıştı. Kripto para piyasasının değerine 1 trilyon dolar daha eklemesi, 3 ay gibi bir süreç içerisinde gerçekleşti.

Ethereum ve altcoin piyasasında yükseliş devam edecek mi?

Cointelegraph analisti Joseph Young’ın yorumlarına göre son aylarda, birkaç büyük katalizör hem Bitcoin hem de Ethereum’u tüm zamanların en yüksek seviyelerine güçlü bir şekilde yükseltti. PayPal ve Visa gibi finans kurumları, Bitcoin kripto piyasasının yükseliş trendine öncülük ederken; kripto paraları aktif olarak desteklemeye başladı.

2021’de birkaç kısa vadeli düzeltme yaşandı, ancak BTC, neredeyse bir ay boyunca 50 bin doların üzerinde kalmayı başardı. Böylece Ethereum ve diğer altcoin’lerin sarsıcı bir düşüş yaşamasını engellemiş olabilir.

Hatta, Bitcoin’in volatilitesi, Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyeye düşmüş durumda.

Bitcoin volatilite endeksi Kaynak: Bybt.com

Aynı dönemde ETH fiyatı da 2.000 doların üzerine çıktı.

Coinbase’in halka arz süreci kripto para piyasasında duyarlılığı artırdı

2 Nisan’da ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) borsanın S-1 başvurusunu onayladığını duyurdu.

Coinbase’in 14 Nisan’da Nasdaq’da listelenmesi ve ABD borsasında halka açık bir şirket haline gelmesi bekleniyor.

Young’a göre Coinbase’in ABD borsasında listelenmesi, kripto para birimlerine yönelik talebin artmasına enden olacak. Çünkü bu durum, geleneksel finans piyasasındaki yatırımcıların dikkatini çekecek.

Aynı zamanda bazı analistler, Coinbase’in halka arzının, kripto piyasasında aşağı yönlü fiyat baskısı olmasa da; büyük bir dalgalanma getirebileceğine inanıyor. Bunu düşünmelerinin sebebi ise listeleme tarihinin büyük bir BTC opsiyonunun sona erme tarihi ile paralel olması.

Kripto Para Piyasasının Bedeli 2 Trilyon Dolara Ulaştı! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.