kripto-para-piyasasi-bitcoin-fiyatinin-bir-defa-daha-60-bin-dolari-gormesiyle-bu-duzeye-ulasti-–-mahsup.net

Kripto Para Piyasası Bitcoin Fiyatının Bir Defa Daha 60 Bin Doları Görmesiyle Bu Düzeye Ulaştı – Mahsup.net

Kurumsal talep arttıkça kripto para biriminin piyasa değeri 2 trilyon dolara ulaştı. Kripto para piyasası bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve şu anda 2 trilyon doları aştı.

Artışın Sebebi ve Dönüm Noktası

Finans kurumlarından gelen baskı, Bitcoin, Ethereum ve diğerleri gibi birçok yüksek piyasa değeri olan para birimlerinin fiyatını artırmada çok önemli bir rol oynadı.

Bu gelişme, kripto alanı için mükemmel bir başarı olsa da, birçok kripto kullanıcısı, kripto para birimleri için kurumsal katılım ve benimseme göz önüne alındığında daha da büyük bir boğa koşusunun ileride olduğuna inanıyor. Bu cepheyle ilgili en son haberler MicroStrategy’nin 15 milyon dolar değerinde 235 Bitcoin eklemesinin ardından geldi.

Piyasa için yeni ATH’ye rağmen, onaylanması halinde sektöre daha da dramatik bir ivme kazandırabilecek bir Bitcoin Borsası Ticareti Fonu hala devam ediyor. ABD’deki yatırım firmalarının varlıklarını akredite yatırımcılar ve kurumsal sermaye için kasalarda yedeklemeleri gerekiyor. Bu nedenle Bitcoin ETF için başvuruda bulunan son şirketlerin fonlarını yedeklemek için BTC satın almaları gerekecek.

Doğal olarak, kurumlar Bitcoin satın almaya başladıkça, fiyat daha da artabilir. Bu yeni ATH, kripto piyasasının 29 Ocak’ta 1 trilyon doları aşmasından sadece üç ay sonra geliyor.

Geleneksel Piyasalarda da Artış

Geleneksel piyasalar da bugün yükseldi. BTC’nin fiyatı son 24 saatte %2’lik hafif bir artış görürken, Nasdaq ve S&P 500 sırasıyla %1,36 ve %1,43 arttı.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 59.000 seviyelerinden işlem görüyor. Ethereum 2.0, TVL’de (Toplam Kilitli Değer) 6,5 milyar dolara ulaştığında, önceki yedi günde % artışla daha dikkat çekici bir performans sergiledi.

2017’de Bitcoin’in piyasa değeri 95,9 milyar dolar civarındaydı ve onları zayıflatmaya çalışan geleneksel kurumların önderlik ettiği kripto varlıklara karşı savaş yeni başlamıştı, hatta bazıları BTC’nin “öldüğünü” iddia ediyordu. Aynı yıl, Standpoint Research direktörü Ronny Moas, CNBC’ye Bitcoin’in piyasa değerinde Apple’ı geçebileceğini ve BTC başına 50.000 $’a ulaşabileceğini belirtmişti.

Şimdi Bitcoin’in hangi seviyelerde olduğu net bir şekilde görülüyor.

Kripto Para Piyasası Bitcoin Fiyatının Bir Defa Daha 60 Bin Doları Görmesiyle Bu Düzeye Ulaştı – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.