kripto-para-piyasalarindaki-son-dusus-bir-firsat-mi?

Kripto Para Piyasalarındaki Son Düşüş Bir Fırsat mı?

Önde gelen kripto para analiz şirketlerinden Santiment, kripto para sektörüne yönelik bakış açısının bir anda inanılmaz bir değişim yaşadığını aktardı. Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre piyasalara yönelik bakış açısı 2021’in en kötü seviyesine geriledi.

Bitcoin ve Kripto Paralara Yönelik Durum Değişti

Bitcoin ve kripto paralara yönelik bakış açısının bir anda olumsuz dönmesine rağmen önde gelen kurum ve kuruluşlar rekor Bitcoin fiyat tahminlerinde bulunmaya devam ediyor. Santiment, Bitcoin fiyatının 60.000 dolardan 56.300 dolara, Ethereum fiyatının ise 2.000 dolara gerilemesinin piyasaları ilginç bir şekilde sarstığını vurguladı.

Santiment uzmanları tarafından yapılan araştırmada topluluğun BTC ve ETH’ye yönelik olumlu bakış açısının değiştiği ve BTC’nin 60.000 dolar altına düşmesi ile beraber bunun da aşırı olumsuz bölgeye gerilediği vurgulanmakta.

Santiment: Bu Bir Alım Fırsatı

Santiment uzmanları tarihsel grafiklere bakarak paylaştığı veride ise özellikle sektördeki bakış açısının böyle kötü bir hal aldığı anlarda alım yapmanın bir fırsat olduğunu ortaya koydu. Yayınlanan grafiğe bakıldığında gerçekten de bu durum en son yaşandığında fiyatın dip noktada olduğu ve devamında ciddi bir yükseliş elde ettiği görülüyor.

Kripto para sektörünki yatırımcıların duygularını ve bakış açılarını ölçmek için kullanılan Korku ve Açgözlülük Endeksi ise neredeyse hiçbir değişim yaşamadı ve hala açgözlülük seviyesine işaret ediyor. Kripto para piyasasında 7 Nisan tarihinde yaşanan sert düşüş, kripto para piyasasının toplam değerinin de 1,8 trilyon dolara kadar düşmesine neden oldu.

Uzmanların Bitcoin Tahminleri

Quantum Economics kurucusu Mati Greenspan ise konu hakkında yaptığı açıklamada bu düşüşün çok sınırlı bir hacim ile gerçekleştiğini ve sadece bir kesimin satış yaptığını vurguladı. Bitcoin madencilerinin satış yapmadığını ve daha fazla alım yapmaya devam ettiklerini belirten Greenspan, bunun iyiye işaret olduğunu da vurguladı.

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone ise 5 Nisan tarihinde yayınladığı raporunda Bitcoin fiyatının daha önceki boğa koşularına bakılarak 400.000 dolara kadar çıkabileceğini ifade etti. McGlone’un başarılı tahminlerine bakıldığında ise 400.000 dolar seviyesinin çok daha mümkün olduğu söylenebilir. BTC fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 56.500 dolar seviyesinden işlem görmekte.