kripto-para-borsasi-ice3-boga-piyasasinda-iflas-etti

Kripto para borsası iCE3 boğa piyasasında iflas etti

Genelde Bitcoin fiyatının düşük olduğu ayı piyasasında görülen borsa iflasları bu kez tam da boğa sezonunun ortasında yaşandı. Güney Afrika borsası olan iCE3, dün yaptığı açıklamada bilançolarındaki tutarsızlıklarından ötürü iflas sürecini başlattığını duyurdu.

Konuyla ilgili önemli detayların daha sonra verileceği belirtilen açıklamada Bitcoin ve Litecoin çekme ve alım satım işlemlerinin de durdurulduğu bilgisi verildi. Borsanın internet sitesine girildiğinde ise ana sayfada konuyla ilgili hiçbir uyarı bulunmazken, kayıt olma ve trade bölümüne tıklandığında sorunla ilgili duyuru kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Borsa müşterilerinin Bitcoin ve Litecoin dışındaki varlıklarını çekebilecekleri belirtilirken, bunu en kısa sürede yapmaları konusunda uyarıda bulunuluyor.

iCE3 Mart ayında da, bakiyedeki dengesizliklerden ötürü kullanıcılarına fonlarını çekme uyarısında bulunmuştu. Borsa ayrıca şu anda hukuk ve denetim ekiplerinin tavsiyelerinin beklendiğini belirtti.

Bazı kullanıcılar ise borsadan kendilerine yaşananlar ile ilgili hiçbir bilgi verilmediğinden ve fonlarının borsada kilitli kalmasından şikayet ediyorlar.

Güney Afrika dışında Nijerya’da da hizmet veren iCE3, iletişimi normalde kullanılan kanallardan değil, Facebook sayfasından sağladığını belirtiyor.

The post Kripto para borsası iCE3 boğa piyasasında iflas etti appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.