kripto-para-birimleri-artik-amerika’daki-bankalardan-daha-degerli!

Kripto Para Birimleri Artık Amerika’daki Bankalardan Daha Değerli!

Kripto para birimi endüstrisi dün 2 trilyon doların üzerine çıktı ve böylece birçok bankadan daha büyük bir ekosistem haline gelmiş oldu. Ortaya çıkan son veriler göre artık kripto para birimleri Amerika’daki bankalardan daha büyük.

2 Trilyon Dolarlık Değer

Bianco Research’ten Jim Bianco’nun belirttiği gibi, toplam kripto para piyasası, ABD’deki halka açık bankacılık kurumlarının performansını izleyen S&P Composite 1500 Banks endeksinin değerini aştı.

Bianco bu dönüm noktasını, devam eden rallinin ortasında pazar payı iki yılın en yüksek seviyesine yaklaşan altcoin’lere bağlıyor. Araştırmacı, muazzam kazanımlarına rağmen daha fazla çalışma alanına sahip olduklarına inanıyor:

Öte yandan altcoin’ler 2018’de kripto par ekosisteminin p’ine ulaşmıştı. Daha sonra yaşanan düşüş döneminde bu oran oldukça geriledi. Ancak son zamanlarda altcoin’ler yeniden bir ralli başlattı ve hem Bitcoin’deki fonlar altcoin’lere geçmeye başladı hem de yeni fonlar kripto para ekosistemine girmeye başladı.

Bunlara ek olarak azalan hakimiyetine rağmen, Bitcoin tek başına hala JPMorgan Chase, Bank of America ve Wells Fargo’nun toplamından daha değerli.

Bu noktada bir karşılaştırma yapmak gerekirse bir yıl önce tüm kripto para piyasası değeri en büyük ABD bankası olan JPMorgan’ınkinden daha küçüktü.

Sırada Ne Var?

Kripto piyasası değeri buradan iki katına çıkarsa aracılar, borsalar, varlık yöneticileri ve finans ve kiralama şirketlerini içeren tüm Amerikan finans şirketlerinin değerini aşacaktır.

Bianco’nun tahminlerine göre, dünyadaki tüm finans şirketlerini gölgede bırakmak için toplam kripto piyasası değerinin dört katına çıkması gerekecek.