kemal-kilicdaroglu’ndan-kripto-para-kararina-reaksiyon:-zorbalik!-–-mahsup.net

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Kripto Para Kararına Reaksiyon: Zorbalık! – Mahsup.net

Türk kripto para piyasasının gündemine bomba gibi düşen ve kripto paraların ödemelerde kullanılmasını yasaklayan yönetmeliğe tepkiler büyüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da konuya tepki geldi. Kemal Kılıçdaroğlu, “Böyle kararlar verilmeden önce tüm paydaşlarla konuşulur. Kripto kararını kime danıştın ey iktidar?” diye sordu. Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu, yayınlanan kripto para yönetmeliğini “Gece yarısı zorbalığı” olarak adlandırdı.

CHP Genel Başkanı’ndan kripto para yönetmeliğine tepki

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Türkiye’de kripto para ile yapılan ödeme işlemlerine, Resmi Gazete’de yayımlanan TCMB yönetmeliği ile yasak resmi olarak getirildi. Söz konusu yönetmelik, 30 Nisan 2021 tarihinde yürürlüğe girecek. Türk Bitcoin piyasasını sarsan gelişme yatırımcıların akıllarında birçok soru oluştururken kripto yönetmeliğine tepkiler ise büyüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Resmi Gazete’de yayınlanan kripto yönetmeliğine sert bir dille tepki gösterdi. Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara “Böyle kararlar verilmeden önce tüm paydaşlarla konuşulur. Kripto kararını kime danıştın ey iktidar?” diye sordu. Yayınlanan kripto yönetmeliğini “Gece yarısı zorbalığı” olarak adlandıran Kemal Kılıçdaroğlu konuya yönelik resmi Twitter hesabı aracılığıyla şunları söyledi:

Yine bir gece yarısı zorbalığı, kurtulamadılar bu zihniyetten. İlla gece yarıları bir akılsızlık yapacaklar. Böyle kararlar verilmeden önce tüm paydaşlarla konuşulur. Kripto kararını kime danıştın ey iktidar? Bu konunun tüm paydaşları ile oturup, istişarelerde bulunacağım.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Kripto Para Kararına Reaksiyon: Zorbalık! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.