kanadali-is-insani-kevin-o’leary’ye-gore-duzenleyici-netlik,-kripto-para-piyasasinda-buyuk-bir-kurumsal-talebe-neden-olacak!

Kanadalı İş İnsanı Kevin O’Leary’ye Göre Düzenleyici Netlik, Kripto Para Piyasasında Büyük Bir Kurumsal Talebe Neden Olacak!

Kanadalı iş insanı Kevin Kevin O’Leary, daha kapsamlı regülasyonlar ile birlikte bir düzenleyici netliğin sağlanması durumunda kurumsal sermayeden kripto para piyasasına büyük bir nakit akışı olabileceğini dile getirdi.

Kevin O’Leary, Yasal Düzenlemelerin Önemine Vurgu Yaptı

Kevin O’Leary, yakın tarihli bir röportajında kripto para birimlerinin geleceği adına yasal düzenlemelerin oldukça önemli olduğunu vurguladı. Kanadalı iş insanı O’Leary, mevcut durumda kurumsal ölçekte kripto para birimlerine büyük bir ilginin olmadığını ve henüz büyük bir nakit akışının da söz konusu olmadığını dile getirdi. Regülasyonların kurumsal talep adına oldukça kritik olduğunu belirten O’Leary, bir düzenleyici netliğin sağlanması durumunda kurumsal sermayeden kripto para piyasasına büyük bir nakit akışı olabileceğine ve bu durumun Bitcoin’in fiyat performansına olumlu yönde büyük bir etki edebileceğine ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Kanadalı iş insanı O’Leary, yasal düzenlemeler adına ABD hükümeti ve SEC‘ye büyük bir iş düştüğünü ifade ederek düzenleyici netliğin sağlanması durumunda kurumsal yatırımcıların ilk öncelikle Bitcoin‘i tercih edeceklerini savundu.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mart ayının sonlarında birden fazla kez 48.000 dolar fiyat seviyelerinden reddedilmesinin ardından yeniden bir düşüş ivmesi yakaladı. Son haftalarda değer kayıplarına hız kazandıran Bitcoin, 12 Nisan’da gün içerisinde 40.000 doların altına geriledi. Bitcoin’in günün erken saatlerinde yeniden 40.000 doları aşmasına karşın son haftalarda kaydettiği değer kayıpları, kripto para piyasasına düşüş yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum (ETH) da kaydettiği son düşüş hareketleri ile birlikte 3.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise yeniden 2 trilyon doların altına geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.