jp-morgan-analistleri:-bitcoin-hareketi-etf-degil,-enflasyon-sebepli

JP Morgan analistleri: Bitcoin hareketi ETF değil, enflasyon sebepli

ABD’de enflasyonun eçici olup olmadığı tartışması her geçen gün büyürken, dün de ünlü yatırımcı Paul Tudor Jones, “Enflasyonun geçici olduğunu düşünmüyorum. Hayatımızda var ve olmaya devam edecek” demişti.

“Bitcoin altından daha iyi bir korunma aracı olarak görülüyor”

Konuyla ilgili olarak JP Morgan stratejistlerinden de değerlendirme geldi ve Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, Bitcoin’in son fiyat hareketinde BITO’nun değil, enflasyon korkularının etkili olduğunu belirttiler:

“BITO’nun, tek başına Bitcoin’e yeni ve taze sermaye girişini sağlayıp fiyat tetiklenmesine yol açması olası değildir. Ancak Bitcoin’in, altına oranla daha iyi bir korunma yöntemi olarak görülmesinin de, Eylül ayından bu yana altın ETF’inden Bitcoin fonlarına olan geçişi sağladığını düşünüyoruz.”

“Bitcoin’in de sene sonuna doğru ‘bullish’ olan yapısını koruyor”

Analistler ayrıca altın ETF’lerinden Bitcoin fonlarına olan geçişin sebeplerinden birinin de, altındaki maliyet yükünün bir türlü azalmaması olduğunu söylediler:

“Son haftalarda altın, maliyet yükselişlerine cevap veremedi ve taze sermayenin altın ETF’lerinden Bitcoin fonlarına kayması hızlandı. Bu geçiş hala çok sağlam duruyor ve Bitcoin’in de sene sonuna doğru ‘bullish’ olan yapısını koruyor”

Altın ETF’inden 4 ayda 3.6 milyar dolar çıktı

Konuyla ilgili ABD medyasından Bloomberg de önemli bir bilgi verdi ve toplam değeri 56 milyar dolar olan SPDR Gold Shares ETF’inden dördüncü ayda üst üste çıkışların devam ettiğini ve ETF’ten ayrılan meblağın toplamda 3.6 milyar doları bulduğu yazıldı.

“BITO heyecanı haftaya bitebilir”

JP morgan analistleri BITO’ya olan ilginin gelecek haftadan itibaren yavaşça sona erebileceğini çünkü, Bitcoin yatırımcılarının Kanada’daki Purpose Bitcoin ETF de dahil olmak üzere birçok yatırım seçeneğinin bulundupunu belirttiler.

The post JP Morgan analistleri: Bitcoin hareketi ETF değil, enflasyon sebepli appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.