jack-mallers,-bitcoin-2022’de-neyi-aciklayacak?-apple-iddialari

Jack Mallers, Bitcoin 2022’de neyi açıklayacak? Apple iddiaları

Geçtiğimiz seneki konferansta Latin Amerika ülkesi El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para olarak kullanmaya başlayacağı açıklamasını yapan Lightning Ağı ödeme platformu Strike CEO’su Jack Mallers, bu seneki konferansta da önemli bir duyuru yapacak.

Kripto para sektörü, medyası ve yatırımcıları bir süredir Mallers’ın ne söyleyeceği konusunda tartışıyor, haberler yapıyor ve tahminlerde bulunuyor. En büyük seçenek ise Mallers’ın Strike ve Apple iş birliği yönünde bir duyuru yapması ve Bitcoin’i Apple sistemine resmen sokacak hamlesi olarak görülüyor.

Apple’ın “dokun ve öde” özelliği

Bilindiği üzere Apple, Şubat ayında işletmeler için geliştireceği “dokun ve öde” özelliğini açıklamıştı. Bu özellik sayesinde işletmeler Apple Pay kullanarak müşterilerinden hiçbir zorluk yaşamadan kredi kartları aracılığıyla ödeme alabilecekler. Uzmanlar, Apple’ın geliştirdiği bu özelliğin şirketi, direkt olarak başta Block olmak üzere diğer finans teknolojisi firmalarıyla rekabete sokacağını dile getiriyorlar.

100 milyon dolar ödeyerek satın almışlardı

Hatırlanacağı üzere Apple, ödemeler konusunda güçlü oyunculardan biri olmak adına 2021’in Temmuz ayında Kanadalı bir startup firması olan Mobeewave’i satın almıştı. 100 milyon dolarlık bu satın alma, Apple şirketini Block (o dönemki adı Square) gibi şirketlerin en büyük rakiplerinden biri durumuna getirmişti. İşte Strike burada devreye girebilir ve Bitcoin ödemelerinin bu sisteme entegre olmasını sağlayabilir.

Apple CEO’su kripto para aldığını açıklamıştı

Apple’ın kripto paralar konusuna olumsuz bakmadığının en büyük göstergelerinden bir tanesi de CEO Tim Cook’un Kasım ayında kripto para yatırımlarının olduğunu açıklamasıydı. Cook, bazı kripto para yatırımlarının olduğunu belirtmiş ancak detay vermemişti. Apple CEO’su, “Çeşitlendirilmiş bir portföy için kripto para sahibi olmak bence mantıklı” demişti.

Cook’un böyle bir açıklama yapması finans dünyasında bomba etkisi yaratmış, Apple CEO’su bir daha bu yönde hiçbir açıklama da yapmamış ve adeta sessizliğe bürünmüştü.

The post Jack Mallers, Bitcoin 2022’de neyi açıklayacak? Apple iddiaları appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.