jack-dorsey’in-sirketi-block,-bitcoin-cuzdaniyla-ilgili-yeni-ayrintilar-paylasti

Jack Dorsey’in şirketi Block, Bitcoin cüzdanıyla ilgili yeni ayrıntılar paylaştı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in CEO’su ve aynı zamanda kurucusu olduğu Block şirketi, geliştirilen Bitcoin cüzdanına dair bazı ayrıntılar verdi.

Parmak izi kullanılacak

“Herkes için kullanımı kolay olacak bir cüzdan oluşturuyoruz.” denilen açıklamada, cüzdanın parmak izi özelliği bulunacağı ve işlemlerin bu yolla onaylanacağı belirtildi.

Söz konusu cüzdan, bir mobil uygulamayla birlikte gelecek. Kullanıcılar, paralarını mobil uygulama üzerinden yönetecekler ancak belirledikleri miktardan daha büyük işlemlere izin vermek için donanım cüzdanından onay istenecek.

Şirket, “Müşterilerimizin cüzdan donanımını kullanmayı gerektiren işlemler için cüzdanlarının kilidini güvenli bir şekilde ve aynı zamanda kolayca açabilmelerini istiyoruz. Bu, daha önce mümkün değildi.” diyor.

Yeni bir arayüz öğrenmeyi zorlamamak için ekransız olacak

Cihazda şarj edilebilir bir lityum polimer pil bulunacak ve bağlantı noktası olarak ise USB-C kullanılacak. Block, cüzdanı kullanmak için öğrenilmesi gereken yeni bir arayüz oluşturmak istemediğini belirterek cüzdanın bir ekranı olmayacağı bilgisini verdi.

Daha önce Square adını kullanan Block, Bitcoin donanım cüzdanı planını geçtiğimiz Haziran ayında duyurmuştu. Dorsey, o dönemde mobil telefonlara uygun, hızlı ve herkesin rahatlıkla fonlarına ulaşabildiği bir cüzdan hayal ettiklerini söylemişti.

The post Jack Dorsey’in şirketi Block, Bitcoin cüzdanıyla ilgili yeni ayrıntılar paylaştı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.