iost-vakfi’ndan-evm-gelistiricileri-icin-100-milyon-dolar

IOST Vakfı’ndan EVM geliştiricileri için 100 milyon dolar

IOST Vakfı, kurumsal yatırım ortaklarının desteğiyle IOST ekosistemi üzerinde proje yaratacak olan Ethereum Virtual Machine (EVM) geliştiricileri için 100 milyon dolarlık fon açıkladı. Fona en çok katkıyı, vakfın ortaklarından olan Big Candle Capital (BCC) verdi.

İki ayrı fona bölünecek

IOST Vakfı’nın 100 milyon dolarlık fonunun ise iki ayrı fon olarak dağıtılacağı belirtildi. Bu fonlardan ilki; IOST’nin uygulamalarını ve ana ağ altyapısını genişletmek için kullanılan Yeni Ekosistem Fonu, diğeri ise geliştirme ekiplerine sermaye ve teşvik sağlamayı amaçlayan Hızlandırıcı Fon olarak adlandırıldı.

Fona en büyük katılımı sağlayan IOST Vakfı’nın kurumsal yatırım ortaklarından Big Candle Capital da, merkeziyetsiz finans alanındaki projelere, NFT’lere, GameFi, Web3 ve metaverse şirketlerine yatırım yapıyor ve fon sağlıyor.

IOST Vakfı’ndan bugün yapılan açıklamada da fonun; hızla büyüyen, birlikteçalışabilir ve birbirine bağlı bir blok zinciri ağı inşa etmeyi amaçlayan ve IOST’nin Mart sonunda açıkladığı Entroverse projesinin bir parçası olduğu belirtildi.

Bilindiği üzere “Hizmet token’larının interneti – internet of services token” açılımının kısaltması olan IOST, saniyede 100 bin işlem yapabilen hızlı ve ölçeklenebilir bir blok zinciri yaratma amacını taşıyor. EVM ise geliştiricilerin Ethereum ağı üzerinde merkeziyetsiz uygulamalar yaratmalarını sağlayan ve Ethereum nodlarına katılım sağlayarak dünyanın her yerinden giriş sağlanabilen bir yazılım platformu…

Hatırlanacağı üzere daha önce Avalanche Vakfı 290 milyon, Elrond blok zinciri 1.29 milyar, NEAR Protocol 800 milyon, Harmony 300 milyon ve Fantom 300 milyon dolarlık geliştirici teşvik programları açıklamışlardı.

The post IOST Vakfı’ndan EVM geliştiricileri için 100 milyon dolar appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.