intotheblock,-guncel-verilere-isaret-etti:-40.000’den-fazla-btc,-borsalara-transfer-edildi!

IntoTheBlock, Güncel Verilere İşaret Etti: 40.000’den Fazla BTC, Borsalara Transfer Edildi!

Teknik Analiz: Bitcoin'de (BTC) Bu Seviye Kritik Öneme Sahip! İşte Destek ve Direnç Seviyeleri

Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto analiz şirketi IntoTheBlock’a göre perakende yatırımcılar, ortalama 1,16 milyar dolarlık BTC’nin borsalara transfer edildiği bu zaman diliminde dahi BTC birikimine devam etti. IntoTheBlock, 30 günden az bir süredir portföyünde BTC tutan adreslerin sayısının ve bu adreslerde tutulan BTC miktarının 8 Mayıs’tan bu yana artış gösterdiğini belirtti.

IntoTheBlock, Güncel Verilere Dikkat Çekti

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), TerraUSD (UST) krizinin etkisiyle geçen hafta içerisinde 24.500 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Kripto para piyasası, Bitcoin’deki bu değer kaybı ile birlikte güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. Coinglass verilerine göre, geçen hafta 1,2 milyar dolarlık Bitcoin pozisyonu tasfiye oldu. Terra blokzincirinin yerel kripto para birimi LUNA, yakın zamanda kaydettiği 119 dolar ATH seviyesinden 0,0001 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyerek oldukça yüksek oranlarda değer kaybetti.

Bu süreçte ortalama 1,16 milyar dolar değerinde 40.000’den fazla Bitcoin, cüzdanlardan kripto para borsalarına transfer edildi. Ancak IntoTheBlock, güncel verilere işaret etti ve perakende yatırımcıların önemli bir kısmının ise BTC birikimine devam ettiğini belirtti. IntoTheBlock’un paylaştığı verilere göre, 30 günden az bir süredir portföyünde BTC tutan adreslerin sayısında ve bu adreslerdeki BTC miktarında önemli bir artış görüldü.

Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerine Geriledi

TerraUSD (UST) krizinin etkisiyle güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde düşüş yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye devam etti ve 29.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’in 29.000 dolar seviyelerine kadar gerilemesi ile birlikte değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), son 24 saatte kaydettiği değer kayıplarının ardından 1.945 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,3 trilyon dolara geriledi. Coinglass verilerine göre ise yaklaşık 270 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.