hindistan-merkezli-kripto-para-borsasi-wazirx,-nft-platformu-olusturdu

Hindistan Merkezli Kripto Para Borsası WazirX, NFT Platformu Oluşturdu

Mumbai merkezli kripto para borsası WazirX, Non-fungible Token (NFT) alım satım platformu oluşturacağını açıkladı. Medyaya yansıyan son haberlere göre WazirX, NFT platformunda kullanıcılar için NFT oluşturma ve listeleme için ücret talep etmeyecek. Ancak bununla beraber kullanıcılar önümüzdeki dönemde belirlenecek gas ücretini ödemek zorunda kalacak.

WazirX CEO’su Açıklamalarda Bulundu

Lansmanın ardından Hintli sanatçılar Blockchain tabanlı NFT pazarında dijital kolesiyonlarını açık artırma usulüyle satışa çıkarırken telif hakkı kazanabilecek. WazirX CEO’su Nischal Shetty yeni girişimleri hakkında şunları kaydetti: “WazirX bünyesine katılan son platform, aynı prensipler ile inşa ediliyor. Hızla dijitalleşen dünyamızda NFT sektörü muazzam bir ilgiyle takip ediliyor. Dijital yaratıcılar ve koleksiyonerler artık WazirX’in NFT pazarından yararlanabilir. Kullanıcılarımız için NFT’leri daha kazançlı hale dönüştürmek adına hali hazırda çalışmalarımız devam ediyor.”

Yeni yatırım organizasyonu ünlü girişimci Sandesh B Suvarna ve yapımcı Vishakha Sing ortaklığı ile geliştirildi. Singh konuda hakkında şunları aktardı: “Bu adıma yaratıcı endüstri perspektifinden yaklaşırsak, platformun sanatçılar ve fikri mülkiyet hakkı sahipleri için yeni bir gelir akışı yoluyla para kazanmaları için harika bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Artık açlıktan ölen sanatçı efsanelerini bir kenara bırakmak gerekiyor. Her içerik oluşturucu, sanatçı veya etkileyicinin çalışmalarını saygınlıkla ve yasal alıcılarla güvenilir bir platformda sergileme hakkı vardır.”

NFT’ler ve Hindistan Pazarı

Son dönemde kripto para piyasasında NFT çılgınlığına tanık olduk. Yakın tarihte Twitter kurucusu Jack Dorsey, platformdaki ilk tweet’ini NFT formuna dönüştürerek 2.9 milyon dolara sattı. Hindistan pazarında bir NFT platformu oluşturulması Hintli sanatçıların sanat eserlerini sergilemelerine ve daha büyük kitlelere açılmalarına yardımcı olacak. Aynı zamanda böyle bir platform sanatçılara finansal destek de sağlayacak.

Son verilere göre NFT pazarı 00’e yakın büyüme kaydetti. Yoğun ilgi ve piyasadaki yüksek ivme NFT sektörünün 2021 yılında daha büyük artışlar görmesini sağlayabilir.