her-sey-bu-meme-token-icin:-komunite-zorluyor-ancak-yeterli-mi?

Her Şey Bu Meme Token İçin: Komünite Zorluyor Ancak Yeterli mi?

Meme tokenların lideri Dogecoin (DOGE)’den sonra en popüler olan ve Doge Katili olarak bilinen Shiba Inu (SHIB), her şeye rağmen komünitesi sayesinde ayakta kalmaya çalışıyor. Kriptolardaki genel düşüşü takip eden SHIB, hem token yakımları hem de balinaların satın alımlarıyla fiyat düşüşüne direnç göstermeyi hedefliyor.

SHIB Fiyat Hareketleri

Uzmanlar, eğer bu token yakımları ve balina satın alımları olmasaydı SHIB’in daha düşük fiyatlarla karşı karşıya kalmış olacağını bildiriyor. Bu yazı yazılırken ise SHIB, son 24 saatteki %3’lük düşüşüyle yaklaşık 0,0000239 dolardan işlem görüyor. Ayrıca SHIB, haftalık %8 düşüşü ve aylık olarak bakıldığında %0 fiyat değişimi ile kazançlarını geri kaybettiğini de gösteriyor. Bununla beraber, eğer bu yakımlar ve satın alımlar olmasaydı SHIB’in daha da düşmüş olacağı öngörülüyor.

SHIB Severlerin Çabası

SHIB token yakımlarını takip eden Shibburn, son 24 saatte toplam 1,3 milyar SHIB’in yakıldığını belirtiyor. Bu yakımlarda 100 milyondan fazla SHIB’in üç seferde, 210 milyon ve 270 milyon arası SHIB’in de yine üç seferde yakıldığı görülebiliyor. Meme tokenın bu büyük yakımları gerçekleştikten sonra komüniteden bazı SHIB severlerin, 55 milyon, 1 milyon ve 20 milyon civarında SHIB yakımları gerçekleştirdiği de görülüyor. Ancak bu gelişmeler ne yazık ki SHIB’in fiyatının tekrardan yükselmesine yetmiyor.

Elbette ki komünitede yapılan her işlem duyurularak diğer işlemleri tetikliyor. Ancak bu işlemler sonrasında bile SHIB’in fiyatı, Ekim ayında gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesi yani ATH’sine çok uzakta seyrediyor. SHIB, Ekim ayında 0,00008845 dolara kadar ulaşabilmişti. Bununla beraber SHIB, bugünkü fiyatı ile neredeyse ATH’sinin dörtte biri kadar performans sergileyebiliyor. Ancak SHIB’in, 5 Nisan’da 0,00002748 dolara kadar ulaştığı da görülebiliyor. Bugünkü fiyatına bakıldığında SHIB’in son dört günde yaklaşık  kadar düşüş yaşadığı gözlemleniyor.