harmony-(one)-yeni-ralliyi-baslatacak-mi?

Harmony (ONE) Yeni Ralliyi Başlatacak Mı?

ONE bugün 0,133 dolara kadar gevşedi ve fiyat 0,135 dolara toparlandı. Ancak Bitcoin’in son geri çekilmesiyle birlikte fiyat düşüyor. Satış baskısı güçlü ve BTC’nin görünümüne bağlı olarak daha fazla geri çekilme olası görünüyor. Peki Harmony (ONE) toparlanabilecek mi? Kısa ve orta vadeli beklentiler neler?

Harmony (ONE)

Göstergeler, son birkaç gün içinde ivme ve satış baskısının güçlü olduğuna işaret ediyor. Kısa vadeli piyasa yapısı da aşağı yönlüydü. Bu şüphelere rağmen, kısa vadede ONE iyi bir satın alma noktasında olabilir mi? Hacim Profili Görünür Aralığı, Değer Alanının 0,14 dolardan 0,0.175 dolara çıktığını gösterdi. Kontrol Noktası 0.162 dolar seviyesinde bulunuyor ve görünür aralıkta en fazla işlem hacminin gerçekleştiği alanı temsil ediyor.

Fiyatın seyri için 0,14 dolar seviyesi önemli gün içinde bu bölgeye doğru bir toparlanma görünse de bu kalıcı olamadı. Dahası, 0,14 dolar alanı, ONE’ın mart ayı sonundaki rallisini başlattığı noktadır. Eğer kısa vadede bu seviye korunabilirse benzer bir senaryoyla karşılaşabiliriz.

Harmony (ONE) Teknik Göstergeler

RSI, 2 saatlik zaman diliminde ONE‘ın arkasındaki momentumun hala düşüş eğiliminde olduğunu göstermek için nötr 50’nin altındaydı. MACD, MACD çizgisinin (mavi) sinyal çizgisinin (turuncu) üzerinde bir yükseliş geçişi oluşturduğu, ancak bu sıfır çizgisinin altında olduğu için benzer kanıtlar sundu. Bu nedenle, düşüş eğilimi hala mevcuttur.

Chaikin Para Akışı, artan satın alma baskısını göstermek için önceki gün 0.05’in üzerine çıktı. OBV ayrıca son üç hafta içinde destek olarak tuttuğu bir seviyeyi de geri aldı. Kısa vadeli fiyat hareketi ve momentum düşüş eğiliminde olsa da swing yatırımcıları grafiklere bakabilir ve yükseliş yönlü bir pozisyona girmek için iyi bir risk-ödül kurulumu görebilirler. OBV, şubat ayından bu yana ihlal etmediği bir seviyenin üzerine çıktı.

Bu önemliydi çünkü Harmony (ONE) için bu bölgede son birkaç ayda mitingler patlak verdi. Mart ortasında E, şubat sonunda ise yaklaşık T’lük bir ralli yaşandı.

BTC’nin 43.000 doların altına sarkmasıyla ONE fiyatı düşüşüne devam ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.