grayscale-ceo’sundan-aciklamalar:-sec,-spot-bitcoin-etf’lerine-onay-verecek-mi?

Grayscale CEO’sundan Açıklamalar: SEC, Spot Bitcoin ETF’lerine Onay Verecek mi?

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, yakın tarihli bir röportajında bir süredir Spot Bitcoin ETF’lerine ilişkin devam eden tartışma ile ilgili fikirlerini paylaştı. Sonnenshein, SEC’nin Spot Bitcoin ETF’lerine olan karşı tutumun devam etmesi durumunda yasal yollar ile mücadele edeceklerini tekrardan dile getirdi.

Grayscale CEO’sundan Açıklamalar

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, firmanın Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) ETF’e dönüştürme talebinin SEC tarafından reddedilmesi ve SEC Başkanı Gary Gensler’ın piyasanın henüz Spot ETF’ler adına yeterli olgunluğa ulaşmadığına yönelik verdiği demeçler ile birlikte SEC‘ye konuya ilişkin eleştiri getirerek yasal yollardan mücadele edeceklerini dile getirmişti. Yakın tarihli bir röportajda Sonnenshein, Spot Bitcoin ETF’lerinin reddedilmesinin yanlış olduğuna yönelik fikirlerini tekrar etti ve ETF talebinin reddedilmesi durumunda yasal yollar ile mücadele edeceklerini bir kez daha ifade etti.

Sonnenshein, SEC’nin yatırımcılara daha kapsamlı bir koruma sağlayabilmek adına elinde önemli bir fırsatın olduğunu ve yasal düzenlemelerin kripto para birimlerinin geleceği adına oldukça önemli olduğunu söyledi.

Spot Bitcoin ETF Talebi Kabul Edilecek mi?

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Vadeli Bitcoin ETF’lerinin endüstri adına bir dönüm noktası olduğunu ve bir sonraki doğal adımın Spot Bitcoin ETF’lerinin de onaylanması olduğunu belirtti. Ancak Sonnenshein, GBTC’nin bir ETF’e dönüştürülmesinin firma adına birinci öncelik olmasına karşın kripto para piyasasının farklı alt kümelerini hedefleyen daha fazla ürünü piyasaya sürmeye hazırlandıklarını da sözlerine ekledi.